baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Auta luksusowe coraz bardziej popularne

Auta luksusowe coraz bardziej popularne

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Wtorek, 23.05.2017, 11:12

W ostatnich latach można zaobserwować, że po polskich drogach jeździ coraz więcej luksusowych aut, wśród których marka BMW stanowi sporą część. Wszystko za sprawą niezwykle popularnych leasingów oraz długoterminowych wynajmów samochodów, dzięki którym większość przedsiębiorców może pozwolić sobie na taki luksus.

BMW X5 na czele rankingów

Najnowsze badania wykazują, że segment samochodów premium oraz luksusowych to na tę chwilę najlepiej rozwijająca się część polskiego rynku samochodów osobowych, a co więcej – najbardziej stabilna. Najpopularniejszym samochodem marki BMW w ostatnich latach okazał się model X5, który został zarejestrowany około 1500 razy.

Co ciekawe, każdy postrzega inaczej pojęcie „luksusowego auta”, choć najczęściej wymieniane marki to: BMW, Porsche oraz Mercedes. Wiele zależności jest również w zarobkach Polaków – ci, którzy zarabiają każdego miesiąca kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy, uważają, że luksusowy samochód zaczyna się od około 300 000 złotych, natomiast osoby średnio zarabiające obniżają próg do 200 000 złotych.

Większość luksusowych samochodów zostało zakupionych w Polsce. Osoby, które dokonywały takiego zakupu poza granicami kraju, wskazały, że krajem zakupu były Niemcy. Okazuje się również, że średni okres posiadania tego samego luksusowego samochodu wynosi zaledwie 3 lata.

Dlaczego Polacy wybierają luksusowe samochody?

Wiadomo, że chodzi tutaj głównie o prestiż, jednak nie jest to jedyny powód, dla którego Polacy coraz częściej odwiedzają luksusowe salony samochodowe. Badania dowodzą, że o ich decyzji stanowi również doskonale przygotowana oferta samochodów dla biznesu, która idealnie trafia w ich gusta oraz zaspokaja wszelkie potrzeby.

Okazuje się, że zwracamy najbardziej uwagę na innowacyjne systemy bezpieczeństwa, a także nowoczesne wyposażenie samochodu, które zwiększa komfort jazdy. Są to między innymi: światła LED, automatyczna klimatyzacja, czy system wspomagający parkowanie.

Dużą popularnością cieszą się także samochody z napędem alternatywnym – wyniki sprzedaży w zeszłym roku wzrosły aż o 80%, z czego 95% to pojazdy z napędem hybrydowym. Ciekawe jest również to, że w dzisiejszych czasach samochód luksusowy nie musi oznaczać ogromnej limuzyny. Producenci wypuszczają z fabryk coraz bardziej kompaktowe samochody, które zdecydowanie możemy zaliczyć do segmentu premium.

Najwięcej możliwości dają Polakom oferty leasingowe, które w dzisiejszych czasach są niezwykle atrakcyjne. Zmienia się bardzo nasza mentalność – nie jesteśmy już przekonani o tym, że trzeba koniecznie kupić samochód na własność, istotniejsze jest samo zapewnienie sobie mobilności przy jak najatrakcyjniejszych warunkach.

Zapotrzebowanie na samochody wciąż rośnie, a tego typu programy dają Polakom możliwość użytkowania wysokiej klasy samochodów w rozsądnej cenie. Rodzajów leasingu jest kilka, więc każdy znajdzie raczej coś dla siebie. Istnieje również leasing prywatny dla osób, które nie posiadają działalności gospodarczej – jest on jednak mało popularny na dzień dzisiejszy.

Informacja prasowa.

 

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE