baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Turbosprężarki i ich przeznaczenie

Turbosprężarki i ich przeznaczenie

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Wtorek, 20.09.2016, 11:13

Turbosprężarki to bardzo ciekawy temat - niegdyś używane jedynie w samochodach wyścigowych, stają się coraz bardziej popularne wśród pojazdów cywilnych z racji ich profitów względem oszczędzania energii i skutecznego pobudzenia koni mechanicznych. W tym artykule znajduje się jasny obraz tego, czym jest turbosprężarka, jak to działa i jakie korzyści można uzyskać z jej użycia i regeneracji.

Turbosprężarka składa się z kilki części. Po stronie turbiny są koła turbiny w obudowie turbiny i koło sprężarki, jest też obudowa sprężarki. Obudowa jest tym, co łączy turbinę z resztą sprężarki. Turbosprężarka jest przykręcona do kolektora wydechowego silnika. W ten sposób spaliny z silnika przechodzą przez wlot turbiny, turbina wiruje, koło obraca się, a wraz z nim sprężarka.

W związku z tym, że jest to urządzenie które spręża powietrze z otoczenia zasadne jest że im więcej spalin, który przechodzi przez koła tym te szybciej przędą, a silnik dostaje więcej mocy. Zazwyczaj turbosprężarka w samochodzie z silnikiem czterocylindrowy może osiągnąć prędkość do 150.000 obrotów na minutę, w tej sytuacji wał turbiny musi być wspierany bardzo ostrożnie. Zalecany jest tu typ mocowania łożyskowego pokryty cienką warstwą oleju. To służy dwóm celom: chodzi o chłodzenie różnych części turbosprężarki i zezwolenie na obracanie bez zbytniego tarcia. Jednak należy pamiętać, że turbosprężarka nie może zapewnić natychmiastowego zastrzyku mocy – specjaliści nazywają to "opóźnieniem". To dlatego, że zawsze trwa to kilka sekund zanim turbina osiągnie prędkość wytwarzaną przez impuls.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie turbo opóźnienie jest regeneracja turbosprężarki. Dążąc do tego wiele osób decyduje się także na zastosowanie dwóch turbosprężarek o różnej wielkości. Mniejsze obroty szybko zmniejszają przestoje przy niższych prędkościach obrotowych silnika.

Teraz, gdy już wiadomo, czym jest turbosprężarka, jak to działa i jakie korzyści można z niej uzyskać zapraszamy na stronę internetową jeden z firm – Turboelita która zajmuje się właśnie regeneracją turbin. Jak wskazują opinie, pracownicy robią to szybko, fachowo i w dobrej cenie z prostego powodu: mają w tym doświadczenie. Jeśli ktoś chce się przekonać czym jest prawdziwa moc przyspieszenia turbosprężarki – powinien zgłosić się właśnie do niej. Do każdego klienta podchodzi się indywidualnie, a praca wykonywana jest zawsze terminowo. Jeśli szukacie firmy regenerującej turbosprężarki z trójmiasta to zapraszamy na strone www. Po szczegóły dotyczące oferty zapraszamy na oficjalną stronę internetową – turboelita.pl!

Artykuł sponsorowany.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE