baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Wynajem samochodu – kiedy sprawdza się najbardziej?

Wynajem samochodu – kiedy sprawdza się najbardziej?

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Środa, 06.08.2014, 14:04

Wynajęcie samochodu jeszcze do niedawna kojarzyło się Polakom z luksusem dostępnym wyłącznie dla wybranych. Dzisiaj z wypożyczalni samochodowych korzysta coraz więcej rodaków, którzy pożyczenie pojazdu traktują jako doskonały sposób na uniezależnienie się od komunikacji publicznej. W jakich okolicznościach wypożyczamy samochody i gdzie najlepiej to robić?  

Kiedy wynajmujemy samochody?

Dotychczas największą grupą osób, która wynajmowała samochody, byli biznesmeni podróżujący samolotami lub pociągami dalekobieżnymi. Przylatując lub przyjeżdżając do miasta docelowego, stawali przed alternatywą korzystania z taksówek lub innych środków transportu publicznego. W takiej sytuacji wypożyczenie samochodu jest najtańszym rozwiązaniem zapewniającym dodatkowo niezależność, komfort podróżowania oraz gwarancję szybkiego dotarcia do celu, m.in. dzięki wykorzystaniu urządzeń typu GPS.

Innym równie popularnym powodem wypożyczania samochodów są cele turystyczne. Korzystając z usług biur podróży, Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wczasy do egzotycznych krajów, do których docierają drogą lotniczą. W takiej sytuacji posiadanie do własnej dyspozycji pojazdu sprawia, że z powodzeniem można oddać się przyjemności poznawania nieznanych obszarów w sposób całkowicie niezależny.

Coraz częściej wykorzystywanym przez Polaków rozwiązaniem jest także wypożyczenie pojazdu, który pełni funkcję samochodu zastępczego. Ta forma wykorzystywana jest przez osoby, których praca i życie nierozerwalnie związane są z korzystaniem z pojazdów mechanicznych, a których samochody uległy nagłej awarii lub wypadkowi i nie nadają się do jazdy. To rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że za auto zastępcze w niektórych wypadkach może płacić ubezpieczyciel.  

Gdzie najczęściej znajdują się wypożyczalnie samochodowe

Wszystkie duże i sprawdzone wypożyczalnie samochodowe udostępniają swoim klientom możliwość rezerwacji samochodów poprzez strony internetowe – na przykład na www.rentsystem.com.pl, gdzie można wybrać auto odpowiadające standardem, wielkością czy ceną oraz zamówić je na określoną godzinę we wskazane miejsce, jednocześnie przy odbiorze finalizując wszelkie formalności.

W przypadku podróżowania samolotem wypożyczalnie samochodowe można spotkać na każdym lotnisku pasażerskim oraz przy wszystkich większych portach czy dworcach kolejowych. Oczywiście łatwy dostęp związany jest z nieco większymi kosztami niż w przypadku mniejszych firm. Warto dodać, że w najbardziej popularnych turystycznie terenach wypożyczalnie samochodowe można spotkać w zasadzie na prawie każdej ulicy. 

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE