baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Ładowanie indukcyjne hybryd coraz bliżej!

Ładowanie indukcyjne hybryd coraz bliżej!

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Środa, 16.07.2014, 13:57

Brak denerwujących kabli przy ładowaniu? W tym celu doskonale sprawdza się technologia ładowania indukcyjnego, która stosowana jest coraz częściej. Teraz producenci samochodów hybrydowych także pracują nad zastosowaniem jej w swoich pojazdach.

Teraz ładowarki indukcyjne wykorzystywane są między innymi przy ładowaniu telefonów komórkowych, szczoteczek do zębów czy myszek komputerowych. Wystarczy tylko położyć przedmiot na podstawce do ładowania, która jest podłączona do gniazdka, aby rozpocząć cykl ładowania – bez żadnych dodatkowych kabli. Skoro ładowanie indukcyjne sprawdza się w przypadku mniejszych przedmiotów, czy można zastosować je w większych, na przykład w samochodach?

Już wkrótce nowe hybrydy ładowane indukcyjnie

Nad technologią ładowania indukcyjnego pracuje intensywnie kilku producentów samochodów hybrydowych – Toyota oraz Volvo i Volkswagen. Przy ładowaniu indukcyjnym hybrydy nie trzeba by wobec tego wyciągać kabli i szukać wtyczki, ale wystarczyłoby tylko zaparkowanie na wyznaczonym miejscu, żeby rozpocząć cykl ładowania – bez dodatkowych kabli i przeznaczania cennego czasu na ich rozwijanie i włączanie wtyczki do gniazdka, co czasami jest też niezbyt wygodne, zwłaszcza gdy pada i jest zimno. O precyzyjne zaparkowanie dokładnie w miejscu, w którym znajduje się cewka indukcyjna, zadbałby asystent parkowania.

Jak to działa?

W przypadku ładowania indukcyjnego zamiast przewodów wykorzystuje się zjawisko przesyłania energii poprzez pole elektromagnetyczne. Do rozpoczęcia ładowania potrzebne są dwie cewki – pierwsza z nich znajduje się w stacji ładowania i jest odpowiedzialna za wytwarzanie pola elektromagnetycznego. Druga cewka znajduje się w urządzeniu, które ma pobierać energię i zmieniać ją na prąd elektryczny w akumulatorze. Są jednak i wady, a w szczególności większe starty energii oraz dłuższy czas ładowania.

Kiedy nowe hybrydy znajdą się w sprzedaży?

Na razie nie wyznaczono dokładnej daty wprowadzenia na rynek nowych samochodów hybrydowych z indukcyjnym ładowaniem akumulatorów. Toyota na razie prowadzi testy, a w planach ma 2015 rok. Volkswagen z kolei planuje wprowadzenie pojazdów tego rodzaju do sprzedaży dopiero w 2017 roku. Oczywiście ładowanie wymaga wtedy także odpowiedniej infrastruktury. Klienci otrzymywaliby specjalne przenośne stacje ładujące, które można by podłączyć do gniazdka. Planuje się także wprowadzenie do sprzedaży uniwersalnych przystawek, które będą kompatybilne z różnymi pojazdami hybrydowymi.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE