baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Flota firmowa z wypożyczalni

Flota firmowa z wypożyczalni

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Wtorek, 06.05.2014, 13:07

Wynajmowanie pojazdów kojarzy nam się w głównej mierze z wypożyczeniem auta na wakacje lub podczas podróży służbowej. Warto jednak wiedzieć, że zarówno w Polsce jak i na całym świecie w ofercie wypożyczalni samochodów znajduje się również specjalne miejsce dla klientów biznesowych, którzy poszukują rozwiązania problemu floty firmowej.  

Dlaczego warto skorzystać z oferty wypożyczalni?

Stworzenie odpowiedniej floty firmowej, to dla wielu młodych przedsiębiorców przeszkoda nie do pokonania. W przypadku wielu firm samochód to element niezbędny do jej funkcjonowania. Niestety na początku działalności bardzo trudno jest otrzymać kredyt na sfinansowanie zakupu floty. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się współpraca z wypożyczalnią samochodów. Dzięki zawarciu umowy długoterminowego najmu przedsiębiorca może pozyskać dla swojej firmy niezbędną ilość pojazdów. Dodatkowym atutem jest możliwość dopasowania samochodów pod względem m.in. wielkości do potrzeb firmy.  

Czy to się opłaca?

Decydując się na wynajęcie floty samochodowej należy liczyć się z kosztami, które przyjdzie ponieść. Niemniej jednak z wyliczeń wielu firm wynika, że wypożyczenie pojazdów jest tańszą opcją aniżeli zakup na raty lub leasingowanie aut. Warto pamiętać, że w przypadku wynajętych samochodów to wypożyczalnia aut bierze na siebie obowiązek podstawowego ubezpieczenia pojazdów oraz ich czasowej naprawy lub przeglądu (o ile umowa najmu nie przewiduje innych warunków). Również naprawa powstałych podczas użytkowania usterek leży po stronie wypożyczającego pojazdy. Tym samym wiele kosztów wynikających z codziennego użytkowania samochodu przejmuje podmiot wynajmujący. Najemca musi wprawdzie płacić miesięczną lub kwartalną opłatę za wykorzystywane samochody, ale w większości wypadków jest to kwota mniejsza niż gdyby musiał opłacać utrzymanie swoich aut.  

Na co warto zwrócić uwagę wynajmując flotę?

Wynajmując samochody na potrzeby firmy należy zwrócić uwagę na te same szczegóły, które są ważne przy wypożyczaniu samochodów prywatnie. Przede wszystkim należy pamiętać, że ubezpieczenie płacone przez wypożyczalnie jest bardzo ograniczone. Dlatego też dobrą praktyką jest wykupienie dodatkowej polisy lub zawarcie w umowie klauzuli dotyczącej ubezpieczenia pojazdu. Warto również zwrócić uwagę na limit kilometrów. Wprawdzie niezbyt często, ale zdarza się, że wypożyczalnie pojazdów limitują przebieg również pojazdom wypożyczanym firmom. Przekroczenie umownego limitu może skutkować wyraźnym podniesieniem kosztu wynajmu aut.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE