baza firmogłoszenianewsyforummultimedia
3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Prognozy dla Pomorza są niekorzystne… Pomyśl o assistance!

Prognozy dla Pomorza są niekorzystne… Pomyśl o assistance!

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Czwartek, 12.12.2013, 11:38

Meteorolodzy zapowiadają w najbliższych dniach załamanie pogody na Pomorzu. Temperatury mogą spaść znacznie poniżej 0 stopni Celsjusza. Dodatkowo spodziewane są opady śniegu. Takie warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom. W tym okresie warto pomyśleć nie tylko o dobrym przygotowaniu auta do jazdy, ale także dodatkowych zabezpieczeniach na wypadek niespodziewanych zdarzeń losowych.

W tym względzie nieocenione może okazać się ubezpieczenie assistance.

Ubezpieczenie assistance jest najczęściej dodatkiem, który ubezpieczyciele oferują swoim klientom przy zakupie pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych – odpowiedzialności cywilnej (OC), autocasco (AC). Jest to produkt mało kosztowny, jednak niezwykle przydatny.

W ramach assistance otrzymujemy bowiem wszechstronną pomoc w razie wypadku, awarii, kradzieży samochodu następujących podczas podróży po Polsce, a często także na terytorium innych państw (w wariantach rozszerzonych). Zazwyczaj właśnie wtedy przekonujemy się, jak duże znacznie mają takie opcje assistance, jak np. pomoc informacyjna, pomoc tłumacza, zakwaterowanie w hotelu, zapewnienie pojazdu zastępczego czy naprawa lub holowanie pojazdu do warsztatu.

Porównanie warunków (zakresów) tego ubezpieczenia w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych (np. na rankomat.pl) pokazuje, jak diametralne różnice mogą być między nimi. Z tego też względu warto się im bacznie przyjrzeć.

Świadczenie podstawowe

W wersji podstawowej assistance jest najczęściej udostępniane bezpłatnie przy zakupie ubezpieczenia AC. Niektóre towarzystwa bezpłatną wersję mini assistance dodają także do ubezpieczenia OC.

W pakiecie podstawowym możemy liczyć zazwyczaj na podstawową pomoc w przypadku kradzieży lub awarii auta, jego holowanie i niekiedy też pojazd zastępczy z limitem dni dla jego wykorzystania. Ponadto możemy oczekiwać zapewniania noclegu dla kierowcy i pasażerów, a także organizację podróży powrotnej w razie wypadku.

Warianty rozszerzone

Warianty rozszerzone zazwyczaj wiążą się już z koniecznością dopłaty. Kwota tej dopłaty jednak jest niewielka i niewspółmierna do zakresu oferowanej ochrony. Znacząco poszerzane są wówczas limity na holowanie i udostępnienie pojazdu zastępczego. Pełna ochrona i pomoc są zapewniane nawet pod domem.

Bez dodatkowych opłat możemy liczyć np. na:

 • opiekę medyczną,
 • pomoc w przypadku awarii akumulatora, ogumienia, oświetlenia czy wycieraczek,
 • znalezienie i pokrycie kosztów bezpiecznego parkingu,
 • pomoc przy zmianie koła,
 • usługę kierowcy zastępczego,

Kryteria wyboru

Z powyższych analiz możemy wyciągnąć wniosek, iż wybór ubezpieczenia assistance (zwłaszcza w wersji rozszerzonej) powinien być uwarunkowany jego zakresem ochrony oraz jakością oferowanych świadczeń. Kluczowy jest zwłaszcza zasięg terytorialny oferowanej pomocy. Powinna ona obejmować świadczenia:

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE