baza firmogłoszenianewsyforummultimedia
3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Opony całoroczne - czy warto?

Opony całoroczne - czy warto?

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Piątek, 06.09.2013, 11:25

Opony całoroczne - czy warto? 

Ze względu na oszczędność pieniędzy oraz miejsca w garażu coraz więcej kierowców zamiast posiadać dwa różne komplety opon - zimowe oraz letnie, decyduje się na zakup opon całorocznych, które przynajmniej z nazwy powinny służyć nam przez cały rok.  Czy warto zatem zdecydować się tylko na jeden komplet opon - całorocznych? Jeśli również macie podobne wątpliwości - przeczytajcie nasz artykuł. 

Ciekawa alternatywa dla opon letnich i zimowych 

Ze względu na mieszankę z której są zbudowane, opony całoroczne są swego rodzaju alternatywą dla opon zimowych oraz letnich. Bardzo często oznaczenie opon całorocznych wskazuje, że mogą być używane na drogach pokrytych śniegiem - jeśli inaczej nie reguluje tego prawo. Ale pamiętajmy przy ewentualnym zakupie takich opon, że powinny one posiadać symbol płatka śniegu. Coraz częściej bowiem w sprzedaży spotkać można opony oznaczone symbolem M + S, jednakże ich budowa absolutnie nie pozwala na jazdę po pokrytej śniegiem jezdni.

Kupując opony całoroczne nie koncentrujmy się tylko na oszczędnościach, starajmy się spojrzeć na tą ważną kwestię nieco szerzej. Ze względu na uniwersalność takich opon, bardzo często wybierają je np. właściciele samochodów kempingowych lub firmy kurierskie oraz inni przedsiębiorcy, którzy właśnie ze względu na koszty utrzymania swojej floty pojazdów, decydują się na rozwiązanie całoroczne. 

Weźmy pod uwagę warunki pogodowe 

Bardzo ważną kwestią, która powinna być brana pod uwagę przy ewentualnym zakupie opon całorocznych, jest pogoda. Jeśli używany naszego auta zazwyczaj w mieście, gdzie zimą śnieg nie zalega na drogach, opony takie będą dobrym rozwiązaniem. Gorzej, jeśli regularnie jeździmy zimą na narty. Wówczas opony takie z pewnością będą miały spore problemy z pokonaniem górskich szlaków. Ważna jest także liczba pokonywanych rocznie kilometrów. Eksperci twierdzą, że jeśli jest to ponad 20 tysięcy kilometrów, warto wówczas zaopatrzeć się jednak w opony zarówno zimowe, jak i letnie. To tego trzeba również wziąć pod uwagę coraz dalej idące zmiany klimatyczne. Jeśli podejmiemy decyzję odnośnie opon, bardzo pomocnym adresem może okazać się Tirendo.pl - tam znajdziemy szeroki wybór opon całorocznych, a także zimowych oraz letnich. Pamiętajcie jednak - najważniejsze nie są oszczędności, lecz bezpieczeństwo! Szerokości!

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE