baza firmogłoszenianewsyforummultimedia
3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Motor zamiast samochodu: sposób na korki?

Motor zamiast samochodu: sposób na korki?

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Wtorek, 23.07.2013, 10:03

Sezon letni dla kierowców motocykli rozpoczął się już kilka miesięcy temu, jednak to właśnie wakacje są czasem, kiedy kolejne osoby decydują się na zakup własnego motoru i przejście odpowiednich szkoleń. Piękna pogoda i dobre warunki do jazdy zachęcają wielu kierowców samochodów do zmiany pojazdu. Jednak motocykl jest idealnym rozwiązaniem nie tylko do podróży w czasie wakacji. Bardzo dobrze sprawdza się też jako pojazd umożliwiający dotarcie do pracy z pominięciem korków.


Koszty zakupu

Podstawową różnicą pomiędzy autem osobowym a motocyklem jest koszt zakupu. Najtańsze modele możemy kupić za kilka tysięcy złotych, oczywiście z rynku wtórnego. Jednak już za kilkanaście tysięcy złotych można stać się właścicielem wysokiej jakości motoru, co w przypadku aut jest dostępne raczej przy wyższych kwotach. W tej kategorii wszystko zależy więc od możliwości finansowych i decyzji związanych z konkretnym zakupem.


Koszty ubezpieczenia

Niewątpliwą zaletą motorów jest niski koszt ubezpieczenia OC. Może on być nawet kilkukrotnie niższy niż w przypadku samochodów osobowych, dzięki czemu oszczędności mogą sięgnąć nawet kilkuset złotych w skali roku. Jest to bardzo istotna różnica i nie może pozostać bez wpływu na decyzję o zakupie konkretnego środka lokomocji.

Koszty użytkowania

Zdecydowaną przewagę w tej kategorii ma motocykl, który nie tylko pali mniej, ale też wymaga tańszych przeglądów czy kontroli. Sprawna jazda umożliwia tez unikanie korków, dzięki czemu traci się mniej czasu na dojazdy do pracy. Oszczędności mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu minut dziennie, co jest w skali roku wartością olbrzymią.


Bezpieczeństwo

Warto zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo podróży. W ruchu miejskim motocykl idealne sprawdza się jako sposób na uniknięcie korków, a ze względu na niskie koszty użytkowania jest też rozwiązaniem po prostu tańszym. Ponieważ poruszamy się dość wolno (choć i tak szybciej niż samochody), ryzyko poważnych wypadków w mieście jest raczej niewielkie. Rośnie ono jednak poza miastami, gdzie ruch odbywa się znacznie szybciej i zderzenie z samochodem może mieć bardzo poważne skutki.
 

Wygoda

Nie ma się co oszukiwać – motor jest dobrym środkiem lokomocji dla jednej, maksymalnie dwóch osób. Jeśli więc posiadamy rodzinę i chcemy wozić ze sobą na przykład malutkie dziecko, rozwiązanie to zdecydowanie odpada. Wtedy konieczne jest posiadanie samochodu osobowego, a motocykl może być jedynie dodatkowym środkiem transportu.   

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE