baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jakie auta najczęściej kradną w Polsce?

Jakie auta najczęściej kradną w Polsce?

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Środa, 14.03.2012, 10:44

Dzięki coraz bardziej zaawansowanym zabezpieczeniom stosowanym w nowoczesnych autach, monitoringowi miejskiemu i skutecznej pracy policji kradzieże samochodów od lat 90. znacznie spadły. Jak było w 2011 roku? Która auta najczęściej padały łupem złodziei?

Niestety, w 2011 roku w porównaniu z rokiem poprzednim skradziono o 1,2% więcej pojazdów. W tym czasie na terenie całego kraju zginęło 16 285 samochodów. Dla porównania, w latach 90. rocznie z polskich ulic, garaży i parkingów kradziono ich znacznie więcej, bo aż około 70 000 sztuk.

W niechlubnych rankingach najbardziej poszukiwanych przez złodziei samochodów królują przede wszystkim auta z grupy VAG, czyli Volkswageny Passaty i Golfy, Audi A4 oraz A6, a także Seaty Leony. Duże wzięcie mają też samochody produkcji japońskiej (głównie Hondy i Toyoty), ale co ciekawe, tylko w województwie mazowieckim.

Co robią złodzieje z kradzionymi pojazdami? Znacząca większość, około 80%, jest rozbierana na części i sprzedawana w Polsce lub za wschodnią granicą (Białoruś i Ukraina).

Mieliście już nieprzyjemne przygody ze złodziejami samochodów? Jak zabezpieczacie swoje cztery kółka przed kradzieżą?

Żródło: smartdriver.p

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE