baza firmogłoszenianewsyforummultimedia
3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Nanotechnologia na szybie samochodowej

Nanotechnologia na szybie samochodowej

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Piątek, 06.04.2012, 07:57

Kolejna technologia, która sprawdziła się w lotnictwie i przemyśle zbrojeniowym, trafia do samochodów. Mowa o nanopowłokach hydrofobowych, które chronią szyby przed zabrudzeniami i poprawiają widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych.

 
Ogólnopolska sieć punktów Autoglass Jaan, należących do grupy NordGlass, świadczy usługę powlekania szyb nanopowłoką, dzięki której zniwelowane zostają mikronierówności tafli szkła. Hydrofobizacja szyb zwiększa o 70 proc. odporność na osadzanie się na nich zanieczyszczeń. Oszronione szyby można łatwo, dokładnie i bez uciążliwego skrobania oczyścić. Deszcz, błoto, czy inne pryskające na szybę ciecze odkraplają się bardzo łatwo, a podczas jazdy przy prędkości 80 km/h - spływają z szyby samoistnie, bez użycia wycieraczek. Krople smoły, smugi olejowe, resztki po owadach i roślinach, czy inne ciężkie zanieczyszczenia można bez problemu usunąć wycieraczką.
 
Dodatkową korzyścią jest zmniejszenie zużycia pióra wycieraczki i redukcja zużycia płynu do spryskiwaczy o połowę. Dzięki powłoce hydrofobowej kierowca ma zawsze zapewnioną dobrą widoczność, bez konieczności używania dodatkowych środków chemicznych, czy narzędzi czyszczących.
 
Produkt nanoszony jest bezpośrednio na czystą, umytą wcześniej specjalistycznym środkiem, powierzchnię. W ten sposób tworzy się na szybie cienka, chemiczna i mechanicznie długotrwjąca warstwa. Jej efektywność utrzymuje się do 20 000 przejechanych kilometrów, czyli średnio przez rok. Ponad to mycie samochodu w myjni nie wpływa na usunięcie, lub obniżenie skuteczności powłoki.
 
Usługa wykonywana może być na szybach wszelkich marek samochodów osobowych, ciężarowych i specjalistycznych. Hydrofobizacji można dokonać we wszystkich punktach Autoglass Jaan, rozlokowanych na terenie całego kraju.
 
 
źródło:

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE