baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Inteligentne opony już wkrótce

Inteligentne opony już wkrótce

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Piątek, 15.10.2010, 07:22

„Masz za mało powietrza w oponach” – podobne wiadomości już wkrótce możemy otrzymać na nasze smartfony. System monitorowania ciśnienia w oponach Continental będzie przesyłać raporty, które wyświetlą się na ekranie telefonu. Będzie też informować na temat bieżącego ciśnienia. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i oszczędność paliwa. 

 
  • „Ten szybki i nieskomplikowany system nie tylko sprawia, że samochód jest bardziej przyjazny dla użytkownika, ale zwiększa bezpieczeństwo i efektywność pojazdu” – z radością oznajmia Burkhard Wies, dyrektor ds. rozwoju opon do samochodów osobowych w koncernie Continental – „Kierowca otrzymuje również ostrzeżenia od stopniowym spadku ciśnienia w oponie, spowodowanym np. przez wbity gwóźdź lub uszkodzenie zaworu. Rozwiązanie to zapewnia również korzyści dla środowiska naturalnego, jako że właściwy poziom ciśnienia w oponach pozwala utrzymać odpowiedni opór toczenia, a co za tym idzie, zmniejszyć zużycie paliwa” – dodaje.
 
Od 2013 roku Continental będzie produkować opony wyposażone w czujniki zlokalizowane bezpośrednio w oponie, pod bieżnikiem (zamiast czujników podłączonych do zaworu). Producent określa to mianem początku ery inteligentnych opon.
 
 
źródło:
 
 

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE