baza firmog這szenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona g堯wna » aktualno軼i » Problem podw鎩nego OC zniknie

Problem podw鎩nego OC zniknie

  Kategoria: Bie膨ce  /    Dodano: Wtorek, 01.06.2010, 11:03

Pod obrady Rady Ministrów trafi nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowi您kowych, która zlikwiduje problem podwójnego OC komunikacyjnego, dowiedzia豉 si "Rzeczpospolita".

Obecnie je郵i posiadacz polisy OC nie pó幡iej ni na jeden dzie przed up造wem okresu umowy nie powiadomi na pi鄉ie ubezpieczyciela o jej wypowiedzeniu, automatycznie zostaje zawarta kolejna umowa na nast瘼ny rok. A 瞠 pisma cz瘰to w璠ruj d逝go, w豉軼iciel auta poniewczasie dowiaduje si, 瞠 musi p豉ci podwójne ubezpieczenie, bo wcze郾iejsze towarzystwo zd捫y這 ju przed逝篡 umow. Takich przypadków jest stosunkowo du穎. S cz瘰te zw豉szcza w sytuacji, gdy w okresie trwania umowy ubezpieczenia nast徙i豉 zmiana w豉軼iciela pojazdu.

Rz康 chce si z tym problemem upora w taki sposób, 瞠 posiadacz pojazdu ubezpieczony w dwóch lub wi璚ej zak豉dach ubezpiecze b璠zie móg rozwi您a umow, która zosta豉 automatycznie przed逝穎na. Ubezpieczycielowi b璠zie w takim przypadku przys逝giwa這 prawo do 膨dania zap豉ty sk豉dki ubezpieczeniowej jedynie za okres, przez który ponosi odpowiedzialno嗆.

Jak podaje "Rzeczpospolita" warto嗆 rynku OC komunikacyjnego dla osób fizycznych wynios豉 w ub. roku w Polsce 5,7 mld z, a towarzystwa mog造 pozyska nawet 900 mln z dzi瘯i istnieniu "podwójnego OC".

毒ód這: biznes.onet.pl

Komentarze do artyku逝

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za tre嗆 komentarzy i tre軼i dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Je郵i chcesz z nami tworzy serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykuów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kultur i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza si niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników s逝ą prowadzeniu powa積ej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszcza informacje i opinie niezwiązane z treścią artykuów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania si dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie ja這wych sporów osobistych mi璠zy czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powy窺zymi warunkami b璠ą niezw這cznie kasowane w ca這ści bądź w czści.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich czści) nale篡 usuną.


GOOOGLE