baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Czy wiesz czym jest płukanka do silnika i jak pomocna może być przy utrzymaniu sprawności ...

Czy wiesz czym jest płukanka do silnika i jak pomocna może być przy utrzymaniu sprawności silnika w Twoim aucie?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Piątek, 16.12.2022, 12:17

Najprościej można powiedzieć, że płukanka do silnika to preparat, który służy do czyszczenia silnika. Jego zadaniem jest wypłukiwanie z wnętrza silnika wszelkiego rodzaju nagromadzonych osadów z sadzy, nagaru oraz innych zanieczyszczeń takich jak szlam silnikowy. Środek aplikujesz w trakcie wymiany oleju, wlewając płukankę do wlewu oleju silnikowego. Dzięki powolnemu i dokładnemu rozpuszczaniu środek eliminuje zanieczyszczenia, w efekcie czego unikamy złuszczania i zablokowywania kanałów olejowych. 

Płukanki do silnika rekomendowane przez mechaników

Na rynku są dostępne płukanki wielu producentów. Do jednych z najpopularniejszych i najchętniej rekomendowanych przez mechaników należy płukanka Engine Flush Soft i Power marki Ceramizer, wiodącego polskiego producenta obecnego od 26 lat na rynku motoryzacyjnym. Produkty te mają korzystny wpływ na działanie turbin oraz chłodnicy oleju, przy tym nie powodują uszkodzenia uszczelek. Płukanki do silnika swoją skuteczność zawdzięczają odpowiednio dobranej mieszance składników w postaci odpowiednich rozpuszczalników oraz składników charakteryzujących się właściwościami smarnymi. Bezpieczeństwo stosowania produktu gwarantuje fakt, że płukanka Engine Flush oraz Power nie posiada w swoim składzie chlorowanych węglowodanów, a co za tym idzie nie ma ryzyka wydzielania toksycznych oparów podczas jej stosowania. Dodatkowo preparat już po 10 minutach od aplikacji pozwala na wyeliminowanie obecnych w silniku zanieczyszczeń. Proces oczyszczania jednostki napędowej jest bezpieczny, odbywa się w trakcie normalnego użytkowania samochodu. 

Kiedy stosować płukankę do silnika?

Jeżeli chcesz osiągnąć najlepszy efekt działania płukanki w Twoim aucie, zastosuj preparat każdorazowo razem z wymianą oleju jako profilaktykę. Dodatkowo możesz też zastosować płukankę do silnika w momencie przechodzenia na inny rodzaj oleju. 

Jak stosować płukanki do silnika?

W celu zaaplikowania preparatu Engine Flush Soft lub Power marki Ceramizer należy w pierwszej kolejności uruchomić oraz rozgrzać silnik auta do jego temperatury roboczej czyli 90°C. Następnie musisz zaaplikować środek do wlewu oleju silnikowego. Jeżeli zauważysz, że w trakcie aplikacji istnieje ryzyko przekroczenia maksymalnego poziomu oleju musisz spuścić olej do wymaganego poziomu przed wlaniem preparatu. W celu skutecznego działania pokonaj swoim autem od 200 do 500 km, wymień olej w silniku oraz filtry na nowe i ciesz się jazdą samochodem z silnikiem pozbawionym zbędnych osadów z sadzy, nagaru oraz innych zanieczyszczeń takich jak szlam silnikowy.

Artykuł partnera.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE