baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Używane części samochodowe - czy opłaca się je kupować?

Używane części samochodowe - czy opłaca się je kupować?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Wtorek, 09.08.2022, 13:55

Rynek wtórny sprzedaży aut osobowych od początku pandemii notuje stały wzrost sprzedaży. Nie inaczej jest z używanymi częściami samochodowymi, mimo że pojawiły się liczne firmy produkujące zamienniki. W tym przypadku kierowcy szybko zorientowali się, iż mimo pozornego podobieństwa, zamienniki nie spełniają pokładanych w nich nadziei, a często są przyczyną poważniejszych awarii na skutek pęknięć, złamań czy przedwczesnej korozji. Jaką przewagę mają używane części zamienne? Są oryginalne. A to nie wszystko.

 • Skąd pochodzą używane części samochodowe?

 • Z jakich aut są brane części samochodowe?

 • Używane części do samochodów zabytkowych

 • Gdzie szukać używanych części samochodowych?

Używane części samochodowe – skąd się biorą?

Prawdziwą skarbnicą używanych części samochodowych jest auto złom z częściami, gdzie wcale skutecznie następuje proces recyklingu samochodów.

Wiele aut wycofanych z eksploatacji, jakkolwiek niezdolnych do samodzielnej jazdy, przynajmniej częściowo okazało się składnicą sprawnych, a nierzadko nawet nowych części, które po demontażu i regeneracji z powodzeniem mogą służyć jeszcze przez wiele długich lat.

Mówimy tu o samochodach uczestniczących w kolizjach drogowych. Są to pojazdy, których być może nie opłaca się już remontować, lecz rozebrać na części i owszem.

Inną grupą poszukiwanych części są elementy starych, zabytkowych egzemplarzy, które na rynkach kolekcjonerskich osiągają zawrotne ceny.

Samodzielne poszukiwania takich perełek byłoby niezwykle trudne, jednak korzystając z profesjonalnej pomocy, znalezienie odpowiedniego elementu może zająć zaledwie kilka minut.

Używane części samochodowe – gdzie i jak kupić?

W żadnym przypadku nie ma potrzeby samodzielnego brnięcia przez auto złom. Wystarczy wykorzystać możliwości, jakie daje specjalistyczna witryna internetowa. Współczesna technologia połączona z wiedzą specjalistyczną twórców serwisu umożliwia natychmiastowy dostęp do używanych części samochodowych z obszaru niemal całej Europy.

Części samochodowe używane w Autoparts24 – zalety:
 • Atrakcyjna cena;

 • Części pochodzą z oryginalnych pojazdów;

 • Podzespoły spełniają normy techniczne;

 • Części spełniają warunki bezpieczeństwa;

 • Gwarancja kompatybilności podzespołów.

Co więcej, sprzedawca udziela gwarancji na zakupione części. W przypadku klientów indywidualnych nawet do dwóch lat.

Osoba nabywające używane części samochodowe jest objęta prawną opieką konsumencką określoną w stosownych przepisach. Doprawdy, próżno szukać takich przywilejów na konwencjonalnych szrotach rozsianych po całym kraju. W profesjonalnym sklepie z używanymi częściami samochodowymi to norma.

Artykuł partnera.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE