baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Na co zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu ze Szwecji?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu ze Szwecji?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Wtorek, 05.04.2022, 11:27

W Polsce bardzo często sprowadza się auta z Niemiec, Francji, a także - co ciekawe - coraz częściej z USA. Szwecja jest wciąż mało popularnym kierunkiem importowym, ale to nie oznacza, że można go pominąć w krajowych statystykach. Jak zatem wygląda kwestia sprowadzania aut ze Szwecji i na co należy w tym przypadku uważać?

Od czegoś trzeba zacząć...
 
A najlepiej zacząć od wyszukania ofert sprzedaży szwedzkich samochodów. Podobnie jak w przypadku wielu innych krajów, również i tu kupujący powinien skupić się na dwóch najbardziej wiarygodnych, internetowych serwisach sprzedażowych, w tym bytbil.com i blocket.se. Kupując auto rodem ze Szwecji trzeba nie tylko liczyć z koniecznością wyjazdu do tego kraju, lecz również z nauką podstaw języka szwedzkiego. Niestety, mieszkańcy "kraju Wikingów"niezbyt chętnie sprzedają auta używane osobom, które nie mówią w ich języku...
 
Stan techniczny auta
 
Niezależnie od sympatii względem Szwedów i ich kraju, import aut ze Szwecji powinien być poprzedzony dokładnym sprawdzeniem wszystkich dokumentów, które określają stan techniczny i prawny nabywanego pojazdu. Co ciekawe, zakup auta ze Szwecji jest obarczony minimalnym ryzykiem nabycia pojazdu powypadkowego. Wynika to stąd, że Szwedzi od razu złomują takie pojazdy i zwykle nie odsprzedają ich osobom trzecim. Niestety, również i tej materii pojawiają się pewne odstępstwa od reguły, dlatego warto być czujnym.
 
Na co uważać biorąc auto w leasing?
 
Osoba chcąca nabyć auto rodem ze Szwecji powinna zastanowić się nad jego leasingiem. Jest to - biorąc pod uwagę płynność domowego budżetu - dużo korzystniejsze rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że również i taki pojazd będzie funkcjonował według nieco innych standardów. Co ciekawe, w przypadku wielu modeli trudno odczytać autentyczny przebieg pojazdów. Wynika to stąd, że mila szwedzka to aż prawie 10 km, co znacznie utrudnia właściwy odczyt wartości przedstawionych na liczniku. Z kolei jeśli chodzi o wyposażenie, to tutaj nie powinno być żadnych problemów. Wręcz przeciwnie - leasing auta ze Szwecji obejmuje najczęściej pojazdy bogato i komfortowo wyposażone.
 
Uwaga! Przy zakupie auta ze Szwecji należy poinformować sprzedawcę, że nie posiada się własnego, szwedzkiego numeru identyfikacyjnego (tamtejszego odpowiednika PESEL-u). Trzeba też liczyć się z koniecznością poniesienia opłat za transport, w tym przewóz promem, a także tzw. kosztów formalnych, takich jak np. akcyza.
 
Podsumowując, sprowadzenie pojazdu ze Szwecji można też zlecić podmiotom zewnętrznym. Koszt takiej usługi nie jest duży, a sama procedura transferu do Polski odbywa się w znacznie przyspieszonym trybie.
 
Artykuł partnera.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE