baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Wszystko co musisz wiedzieć o skupie aut - sposób działania, zalety i wady

Wszystko co musisz wiedzieć o skupie aut - sposób działania, zalety i wady

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Piątek, 27.08.2021, 11:02
Coraz chętniej korzystamy z pomocy skupu, komisy nas zniechęcają, gdyż żądają, żeby płacić im prowizję za pośrednictwo.
 
Jak wygląda proces sprzedaży pojazdu w skupie?
 
Oczywiste jest, że skup sam się z nami nie skontaktuje, pierwszy krok zawsze będzie po naszej stronie. My zgłaszamy się do skupu, informując, że chcemy sprzedać nasz pojazd. Wystarczy, że wypełnimy formularz, dostępny zwykle na stronie internetowej należącej do skupu, podamy swoje dane kontaktowe i ściśle określimy, jakie auto mamy do sprzedania.
 
Pierwszy etap jest krótki, polega na poinformowaniu skupu o chęci sprzedaży pojazdu, określając szczegółowo jakiego konkretnie. Kolejnym krokiem będzie obligatoryjna wizyta w miejscu jakim jest skup aut za gotówkę w Trójmieście, jeśli zdecydujemy się na wybór tego rodzaju miejsca w Województwie pomorskim, lub wizyta przedstawiciela skupu aut w miejscu parkowania samochodu. Rzeczoznawca musi zobaczyć nasz samochód, by właściwie, rzetelnie wycenić jego wartość. Prędkość realizacji transakcji zależy w dużej mierze od nas samych. W przypadku, kiedy dysponujemy wolnym czasem, zazwyczaj tego samego dnia, którego zadzwonimy do skupu, uzyskamy możliwość pojawienia się tam z naszym autem. W sytuacji, kiedy jesteśmy zapracowani i na nic nie mamy czasu, będziemy mogli umówić się na spotkanie w późniejszym terminie. Termin realizacji transakcji zostanie opóźniony.
 
Co należy zrobić, kiedy wycena nam nie odpowiada, gdy uznamy ją za zaniżoną?
 
Pamiętajmy, że mamy prawo podjąć negocjację. Rzeczoznawca czasami celowo zaniża wartość pojazdu, w oczekiwaniu, że klient zechce się targować. W przypadku, kiedy skup nie zechce podwyższyć ceny, najzwyczajniej w świecie, możemy zrezygnować z jego usług. Pamiętajmy jednak, żeby nie mieć zbyt wygórowanych roszczeń finansowych, zwykle wycena jest prawidłowa, w innym skupie więcej nam nie zaoferują. 
 
Dlaczego, warto skorzystać z usług świadczonych przez skup?
 
Skorzystanie z usług skupu jest wygodne, zgodnie z informacjami zawartymi na następującej stronie https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-sopot, pieniądze otrzymamy od ręki, zwykle do dwóch dni od daty zgłoszenia się do nich. Najszybsze skupy dokonują sprzedaży do kilku godzin, jak widzimy, działają wręcz natychmiastowo. Firma prowadząca skup płaci nieco mniej niż prywatni nabywcy, gdyż musi na siebie zarabiać, bądźmy tego świadomi. Czasami potrzebujemy pieniędzy od ręki, wtedy skup może nam bardzo pomóc, oferując tę gotówkę tu i teraz, natychmiast. 
 
Kiedy skorzystać ze skupu?
 
Przede wszystkim wtedy, gdy znajdujemy się w nagłej potrzebie finansowej, potrzebujemy pieniędzy i nie możemy zaczekać. Pamiętajmy, że w przypadku sprzedaży bezpośredniej, nigdy nie wiemy, jak długo czasu upłynie, zanim znajdziemy kontrahenta, czasami to kwestia kilku dni, częściej tygodni bądź nawet miesięcy. Skup przyjmie auto od zaraz, my zapłacimy w ten sposób, że puścimy je po niższej cenie. Skup oferuje możliwość przeprowadzenia wielu transakcji razem, dlatego też korzysta z niego wiele firm, dysponujących niejednokrotnie całą flotą. Każda firma co jakiś czas, obligatoryjnie musi przeprowadzić wymianę pojazdów służbowych, w związku z tym sprzedaje te już niepotrzebne, skup przeprowadza cały proces w ciągu kilku dni, w komisie trwałoby to tygodniami. Wiele skupów transakcję przeprowadzi od ręki, bezproblemowo. 
 
Artykuł partnera.
 

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE