baza firmogłoszenianewsyforummultimedia
3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Samochody z Niemiec - pomoc w zakupie

Samochody z Niemiec - pomoc w zakupie

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Środa, 07.10.2020, 10:43

Marzy Ci się dobrej jakości samochód znanej marki, a jednocześnie nie chcesz kupować modelu z salonu? Planujesz kupić auto u naszych zachodnich sąsiadów? To świetna decyzja. Niemieckie samochody spełniają nawet najwyższe oczekiwania. Niestety, ich kupno wiąże się z ściśle określonymi procedurami. Krok po kroku, da się wszystko spokojnie załatwić. A w razie jakichkolwiek wątpliwości czy braku czasu, można sięgnąć po pomoc pośrednika.

 
Jak kupić samochód z Niemiec?
To, że opłaca się nabyć samochód za zachodnią granicą jest prawdą. Wiąże się to jednak z wysiłkiem. Wiele osób zastanawia się, jak kupić auto z Niemiec i czy procedura jest bardzo skomplikowana. W pierwszej kolejności trzeba znaleźć odpowiednie auto, dokonać jego przeglądu, a następnie wyrejestrować go. Należy również nabyć nowe tablice rejestracyjne, wyrobić nowy dowód, a także wykupić tymczasowe ubezpieczenie OC. Następnie trzeba przetransportować samochód do Polski. Tutaj czekają na nas kolejne formalności: opłacanie podatku akcyzowego w Urzędzie Celnym. Należy także ponownie dokonać przeglądu technicznego. W końcu nadchodzi tej upragniony moment i można zarejestrować auto w Wydziale Komunikacji. Szerokiej drogi!
 
Kupowanie auta w praktyce
Choć na pierwszy rzut oka jest sporo formalności do spełnienia, można się z nimi szybko i sprawnie uporać. Najważniejsze jest jednak, by mieć świadomość procedur oraz czas, by się nimi zająć. Często problematyczny jest sam wybór samochodu i dokonanie jego przeglądu. Zwłaszcza, jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy nt. kwestii technicznych i nie znamy języka niemieckiego. W takiej sytuacji warto sięgnąć po usługę doświadczonego pośrednika. Śmiało polecić można usługi firmy https://www.carforfriend.pl/jak-kupic-sprowadzic-uzywany-samochod-z-niemiec, która ma ogromne doświadczenie w tym zakresie. Samochody z Niemiec i cała procedura nie mają dla nich tajemnic. Można także liczyć na doradztwo przy wyborze auta, fachowy przegląd stanu technicznego samochodu oraz sprowadzenie go do Polski, pod wskazany adres. Prosto i bez żadnego wysiłku. To rozwiązania pozwala być pewnym, że wszystkie wymagania na każdym etapie zostały w 100 procent spełnione - wystarczy się cieszyć zakupionym autem!
 
Używane samochody z Niemiec cieszą się dużym zainteresowaniem. Stosunek jakości aut do ich ceny jest naprawdę bardzo korzystny. Nie trzeba więc marzeń o dobrym aucie odkładać na później. To prawda, że kupowanie niemieckiego samochodu wiąże się z pewnymi wymogami i formalnościami, nie jest to jednak żadną przeszkodą. Wystarczy trochę czasu i cierpliwości. Można także sięgnąć po pomoc pośrednika.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE