baza firmogłoszenianewsyforummultimedia
3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Zakup pierwszego auta – na jakie się zdecydować?

Zakup pierwszego auta – na jakie się zdecydować?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 13.04.2020, 12:26

Moment odebrania prawa jazdy jest przełomowy dla większości osób. W tym samym czasie pojawiają się plany dotyczące poszukiwania swojego pierwszego samochodu. Nie jest to zadanie proste do zrealizowania. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu i jakie modele brać pod uwagę?

Określenie własnych potrzeb

Może się to wydawać bardzo prozaiczne, ale dobrze jest pomyśleć, do czego ma służyć takie auto. Rynek przepełniony jest ofertami najróżniejszych modeli i wybór odpowiedniego może nie być łatwy. Jeśli ma to być narzędzie służące do dojazdów do szkoły, najlepiej wybrać model z małym silnikiem benzynowym. Być może zasilanie gazem również będzie dodatkowym atutem. Jeśli młody kierowca zajęcia szkolne ma już za sobą, a będzie jeździł do pracy, może pozwolić sobie na inny pojazd, który będzie miał z czego utrzymać.

Ustalenie comiesięcznych kosztów


Zastanawiając się co na pierwsze auto wybrać, warto uwzględnić nie tylko koszty zakupu samochodu , ale również eksploatacji. Paliwo i wymiana podstawowych części stanowią stałe obciążenie podczas użytkowania samochodu. Czy młody kierowca ma możliwość pokrywać te zobowiązania z własnej kieszeni? To bardzo ważne, bo może się okazać, że samochód z paliwożernym silnikiem częściej będzie stał na parkingu, zamiast służyć właścicielowi. Nie będzie wtedy z niego żadnego pożytku.

Czy uwzględniać internetowe opinie


Jeśli nie ma się wiedzy na jakiś temat, dobrze jest oprzeć się na doświadczeniu innych osób. Ta zasada może być pomocna również w przypadku zakupu pojazdu. Gdy ktoś planuje jakie pierwsze auto wybrać, może poszukać informacji w internecie. Jednak nie wszystkie opinie są tak samo godne uwagi. Są osoby mówiące, że gaz nadaje się jedynie do kuchenek i montowanie go w aucie jest profanacją. Inni natomiast nie widzą żadnych problemów z jego montażem i cieszą się niższymi kosztami przejazdów.

Oczywiście są modele z silnikami bardziej i mniej udanymi. Duża liczba podobnych opinii może skłaniać do wniosku, by unikać jakiegoś auta. Tyczy się to szczególnie samochodów z rynku wtórnego. Poza forum w internecie dobrze jest zasięgnąć języka u kogoś znajomego, kto ma doświadczenie z różnymi egzemplarzami. Taka osoba doradzi i być może również pojedzie po pierwsze auto z nowicjuszem.

Dlaczego nie kupować auta samemu

Ktoś, kto nie zna się na motoryzacji, może łatwo zostać oszukanym. Dlatego kupując pierwszy samochód, zaleca się pojechać na oględziny z kimś zaznajomionym w branży. Piękny opis w ogłoszeniu czy barwne słowa handlarza mogą być haczykiem, na który łatwo się złapać. Rozpoznanie stanu technicznego po wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym jest nie łatwe, ale możliwe. Pozwala zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków. możesz skorzytać ze skupu aut 040 w Łodzi 

Wybór wymarzonego pierwszego modelu auta to zadanie, które trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Nie warto kierować się emocjami, lecz rozsądnie podejść do tematu. Obliczenie kosztów i porada kogoś mądrzejszego pozwalają wybrać odpowiednio i cieszyć się z zakupu dobrego pojazdu.  

 Artykuł partnera.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE