baza firmogłoszenianewsyforummultimedia
3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Zalety samochodów hybrydowych

Zalety samochodów hybrydowych

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 09.12.2019, 13:26

Jeszcze kilka lat temu widok samochodu hybrydowego w Polsce był ewenementem. Dziś powoli, lecz sukcesywnie staje się powszechnością, chociażby ze względu na jego liczne zalety wyróżniające go pośród typowych aut. Więcej informacji na ich temat znajdziecie w niniejszym artykule!

Opis samochodu hybrydowego 

Fundamentem samochodu hybrydowego jest jego napęd, będący przeważnie połączeniem silnika spalinowego i przynajmniej jednego elektrycznego. Co ciekawe, można ich używać zarówno jednocześnie, jak i naprzemiennie. Za pierwszy seryjnie produkowany pojazd tego typu uważa się Toyotę Prius, którą wprowadzona na rynek w 1997 roku. 

Hybryda w zależności od modelu w różny sposób generuje prąd. Najnowsze modele ładują baterię za sprawą hamowania, w którym odzyskiwana jest energia. Inne typy korzystają w tym celu bezpośrednio z silnika spalinowego. 

Zaleta I: Oszczędność paliwowa 

Głównym pozytywnym aspektem przemawiającym za wyborem omawianego pojazdu jest fakt, że w znacznym stopniu przyczynia się do oszczędzania przez kierowcę paliwa. Skrajnie zmieniające się współcześnie ceny benzyny nie są niestety dla kierowców niczym nowym, a na dodatek różnice w wydatkach potrafią być skrajne. 

Wykorzystywany przez hybrydę silnik elektryczny w znacznym stopniu zwiększa poziom mocy samochodu, co pozwala na redukcję zużycia paliwa. Ponadto utrzymuje on optymalną wydajność silnika spalinowego – jest to niezwykle ważne, gdy pojazd pracuje na wolniejszych obrotach. 

Zaleta II: Oszczędność serwisowa 

W klasycznych samochodach istnieją część, których wymiana/naprawa związana jest nie tylko ze znacznym kosztem, ale i trudnościami w realizacji zamówienia. Mowa tu przykładowo o filtrze cząstek stałych, sprzęgle i turbosprężarce. Właściciele hybrydowych wariantów z kolei nie muszą się tym przejmować z prostego powodu: należące do nich pojazdy po prostu nie posiadają tych elementów, a co za tym idzie, nie muszą się nimi przejmować w trakcie serwisu. 

Zaleta III: Mniejsza emisja dwutlenku węgla 

Każde działanie zwrócone ku poprawianiu środowiska naturalnego planety można uznać za cenne. Pełna hybryda jest w stanie emitować do nawet kilkudziesięciu procent dwutlenku węgla mniej od aut napędzanych jedynie przy pomocy silników spalinowych. Co więcej, gdy poruszają się one po mieście, korzystają jedynie z energii elektrycznej (za sprawą częstszych niż na poza miastowych drogach postojów).

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem samochodu hybrydowego sprawdź ofertę dealera https://www.ofertytoyota.pl/!

Artykuł partnera.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE