Reklama:
Wszelkie paliwa, benzyna, olej napędowy czy opałowy, wymagają odpowiedniego transportu. Są to ładunki należące do grupy niebezpiecznych, więc muszą być w odpowiedni sposób przechowywane oraz transportowane.
Niebezpieczeństwo tych substancji wynika, w dużej mierze z tego, że opary paliw tworzą z powietrzem łatwopalne mieszaniny, przez co wywierają szkodliwy wpływ na organizmy żywe. Do ich przewozu, wykorzystuje się specjalne cysterny paliwowe. Muszą one spełniać określone wymagania konstrukcyjne, wytrzymałościowe, materiałowe oraz ciśnieniowe, a decyduje o tym umowa ADR.
Na rynku funkcjonuje wiele firm, których główną gałęzią działalności jest transport paliw. Działalność ta, wiąże się z posiadaniem specjalistycznego taboru samochodowego oraz z dobrze zorganizowaną logistyką magazynową. Samochody, które przewożą takie substancje, muszą być specjalnie oznakowane, aby nie pozostawiać wątpliwości, co do ich zawartości. Pojazdy te, wyposażone są w nadajniki GPS, umożliwiające ich stałe śledzenie. Transport paliw, musi być bezpieczny, dlatego należy wcześniej sprawdzić, czy cysterna jest w dobrym stanie technicznym, posiada odpowiednie wyposażenie oraz ma ważny termin badania technicznego. Kierowca wykonujący takie przewozy, musi spełnić odpowiednie wymagania. Ukończenie 21 lat, posiadanie prawa jazdy kategorii C lub C+E, ukończyć kurs ADR oraz zdać egzamin. Tylko otrzymanie takich kwalifikacji, pozwala na bycie kierowcą cysterny.
Firmy zajmujące się sprzedażą i transportem paliw, przywożą ją ze specjalnych baz, których w naszym kraju jest ponad 20 i sprowadzają je z pewnych źródeł. Hurtowa sprzedaż paliw, oznacza dostarczanie ich, do różnych firm, osób prywatnych czy bardzo często gospodarstw rolnych. Tam przelewane są w specjalne, przeznaczone do tego zbiorniki, a następnie przelewane do urządzeń i samochodów, bądź ciągników. Rodzaj paliwa, zmienia się też w zależności od panującej pory roku. Niskie temperatury zimą, stwarzają potrzebę sprowadzania i sprzedaży, specjalnego, zmodyfikowanego paliwa, które będzie odporne na zamarzanie.
Handel paliwami to dość skomplikowana forma działalności gospodarczej. Wymaga uzyskania koncesji, którą wydaje Urząd Regulacji Energetyki.
Artykuł partnera.
Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.