baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Paliwa - niezbędne dla każdego środka transportu

Paliwa - niezbędne dla każdego środka transportu

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Czwartek, 06.06.2019, 14:30

Wszelkie paliwa, benzyna, olej napędowy czy opałowy, wymagają odpowiedniego transportu. Są to ładunki należące do grupy niebezpiecznych, więc muszą być w odpowiedni sposób przechowywane oraz transportowane.

Niebezpieczeństwo tych substancji wynika, w dużej mierze z tego, że opary paliw tworzą z powietrzem łatwopalne mieszaniny, przez co wywierają szkodliwy wpływ na organizmy żywe. Do ich przewozu, wykorzystuje się specjalne cysterny paliwowe. Muszą one spełniać określone wymagania konstrukcyjne, wytrzymałościowe, materiałowe oraz ciśnieniowe, a decyduje o tym umowa ADR.

Na rynku funkcjonuje wiele firm, których główną gałęzią działalności jest transport paliw. Działalność ta, wiąże się z posiadaniem specjalistycznego taboru samochodowego oraz z dobrze zorganizowaną logistyką magazynową. Samochody, które przewożą takie substancje, muszą być specjalnie oznakowane, aby nie pozostawiać wątpliwości, co do ich zawartości. Pojazdy te, wyposażone są w nadajniki GPS, umożliwiające ich stałe śledzenie. Transport paliw, musi być bezpieczny, dlatego należy wcześniej sprawdzić, czy cysterna jest w dobrym stanie technicznym, posiada odpowiednie wyposażenie oraz ma ważny termin badania technicznego. Kierowca wykonujący takie przewozy, musi spełnić odpowiednie wymagania. Ukończenie 21 lat, posiadanie prawa jazdy kategorii C lub C+E, ukończyć kurs ADR oraz zdać egzamin. Tylko otrzymanie takich kwalifikacji, pozwala na bycie kierowcą cysterny.  

Firmy zajmujące się sprzedażą i transportem paliw, przywożą ją ze specjalnych baz, których w naszym kraju jest ponad 20 i sprowadzają je z pewnych źródeł. Hurtowa sprzedaż paliw, oznacza dostarczanie ich, do różnych firm, osób prywatnych czy bardzo często gospodarstw rolnych. Tam przelewane są w specjalne, przeznaczone do tego zbiorniki, a następnie przelewane do urządzeń i samochodów, bądź ciągników. Rodzaj paliwa, zmienia się też w zależności od panującej pory roku. Niskie temperatury zimą, stwarzają potrzebę sprowadzania i sprzedaży, specjalnego, zmodyfikowanego paliwa, które będzie odporne na zamarzanie.

Handel paliwami to dość skomplikowana forma działalności gospodarczej. Wymaga uzyskania koncesji, którą wydaje Urząd Regulacji Energetyki. 

Artykuł partnera.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE