baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Młody kierowco, wylicz swoją składkę OC!

Młody kierowco, wylicz swoją składkę OC!

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 25.03.2019, 11:43

Kupujesz pierwsze auto? Wkrótce czeka Cię zakup obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, czyli OC. Jeśli wybierzesz ofertę zauważoną na plakacie lub poleconą przez znajomych, możesz przepłacić. By ubezpieczyć się sprytnie i tanio, przeczytaj nasz poradnik. Dzięki niemu nie tylko wyliczysz swoją składkę OC, ale również poznasz sposoby na obniżenie jej ceny.

Od czego zależy cena OC?

Cena obowiązkowego ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników, które można zebrać w trzy główne grupy: dane osobiste, historia jazdy, dane dotyczące samochodu. Z danych osobistych bierze się pod uwagę m.in. wiek kierowcy, stan cywilny, fakt posiadania dzieci, miejsce zamieszkania. W historii jazdy ważne jest to, jak długo posiadasz prawo jazdy oraz czy doprowadziłeś do szkód na drodze. W kwestii samochodu istotne są przede wszystkim: marka, model, wiek, rozmiar silnika.

Jako świeżo upieczony kierowca nie otrzymasz wielu zniżek. Masz niewielkie doświadczenie na drodze i krótką historię jazdy. Ponieważ jesteś młody, ubezpieczyciel uzna, że stanowisz większe zagrożenie z uwagi na porywczość, spontaniczność. Również jako osoba samotna i bezdzietna masz na sobie mniejszą odpowiedzialność, więc być może będziesz jeździć mniej ostrożnie.

Jak obniżyć koszt składki OC?

Na szczęście nie jesteś skazany na najdroższe OC. Możesz zastosować kilka sztuczek, które umożliwią Ci obniżenie ceny składki.

Jednym z popularnych sposobów na obniżenie ceny OC jest zarejestrowanie auta jako współwłasność z kimś, kto ma większe doświadczenie na drodze i odznacza się bezkolizyjną historią jazdy. Najczęściej są to rodzice. Przeczytaj o korzyściach takiego rozwiązania oraz sprawdź, w jaki sposób dorejestrować współwłaściciela: https://kioskpolis.pl/rodzice-jako-wspolwlasciciele-samochodu-kiedy-warto/.

Inną metodą obniżenia kosztu składki OC jest opłacenie całości z góry. Co prawda to spory jednorazowy wydatek, jednak mniejszy, niż gdybyś rozłożył cenę ubezpieczenia na raty. Śledź również promocje na stronach ubezpieczycieli. Sprawdź, czy bank, w którym masz konto, współpracuje z jakimś towarzystwem ubezpieczeniowym – być może dzięki temu uzyskasz lepszą ofertę.

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC?

Tanią polisę OC znajdziesz w internecie. Być może słyszałeś o narzędziu zwanym porównywarka ubezpieczeń lub kalkulator polis. To właśnie dzięki niemu zyskasz listę ofert przygotowanych przez konkurencyjne towarzystwa ubezpieczeniowe. W formularzu możesz zaznaczyć, że interesuje Cię samo OC lub pakiet (przykład: OC+AC). W informacjach o ofertach znajdziesz cenę, zakres oraz dodatkowe usługi, np. ochronę zniżek (jest bardzo wartościowa!), Bezpośrednią Likwidację Szkód, darmową Zieloną Kartę.

Porównywarka polis jest darmowa i niezobowiązująca. Po skorzystaniu z niej nie musisz zakupić ubezpieczenia. Jeśli jednak zechcesz, zrobisz to szybko i wygodnie. Pamiętaj też, że przedstawione oferty będą w pełni dopasowane do Twoich potrzeb, z racji iż narzędzie uwzględnia podane przez Ciebie dane: osobowe, auta, historię jazdy.

Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE