baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Czy rozmiar felgi ma znaczenie?

Czy rozmiar felgi ma znaczenie?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 14.01.2019, 13:42

Koło to podstawowy element samochodu, stanowiący również jego wartość estetyczną. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego rozmiaru felgi do swojego auta, tak aby wszystko dobrze działało, ale też wyglądało. Warto dowiedzieć się trochę więcej o tym, czy właściwie rozmiar felgi ma znaczenie?

Tylko dobrze dopasowane felgi do volkswagena gwarantują jazdę przede wszystkim bezpieczną, ale też płynną. Przy zakupie nowej felgi należy pamiętać, jak ważna jest jej wysokość i szerokość oraz też profil i rozmiar opony. Źle dobrana felga może skutkować uszkodzeniem pojazdu oraz nawet zagrożeniu życia w sytuacji na drodze. Każda z nich znajduje swoje zastosowanie na innym terenie, te większe dobrze sprawdzają się na powierzchniach utwardzonych, czyli m.in na asfaltowych.

Mniejsze felgi wykorzystywane są do poruszania się po drogach gruntowych, po nierównym terenie oraz gdy wybieramy się na wycieczkę “offroadową”. Obecnie auta produkowane są z większą felgą, niż były kilka lat temu. Kiedyś powszechnie stosowany był rozmiar 14”, teraz się od tego odeszło i korzysta się z tych o cal większych. Zmiana felgi do volkswagena ma niewątpliwie swoje zalety i wady.

Kierując się względami estetycznymi wybierzemy większą felgę, ponieważ auto postawione wyżej prezentuje się bardziej okazale. Lepsza przyczepność, krótsza droga hamowania, szybsza reakcja i manewrowanie na zakrętach to kolejne zalety wyboru większej felgi. Niemniej jest jednak wad zakupu nowej, większej felgi. Na pierwszy rzut oka oczywiście pojawia się kwestia finansowa- im większa felga, tym więcej pieniędzy trzeba za nią zapłacić. Kolejnym argumentem przeciwko jest trwałość zakupu, większe felgi są bardziej podatne na zniszczenia i podczas najechania na dziurę rośnie prawdopodobieństwo uszkodzenia.

Nie można zapomnieć również o fakcie, że większe felgi zużywają więcej paliwa do jazdy, a co za tym idzie, rośnie emisja spalin. Ze względu na większy ciężar i sztywniejsze koło, auto traci na komforcie z jazdy.  Po środku wszystkiego zdają się być felgi o rozmiarze 16”, które montuje się teraz w większości samochodów.

Często jednak kierowcy zastanawiają się nad zakupem tych o cal większych, ze względu na podwyższoną estetykę tego koła. Jest to jednak dużo droższa inwestycja niż w przypadku 15” lub 16”. Posiadacze niskoprofilowych kół, czyli z dużą felgą, zachowują zwiększoną ostrożność na drodze i omijają wszelkie dziury znajdujące się na drodze. Prawdą jest, że felgi o rozmiarze 18” i 19” stworzone są do samochodów sportowych, o dużej mocy.

W słabszych autach po prostu nie mają sensu zastosowania. Takiego rozmiaru felgi do volkswagena pasują przykładowo najlepiej do Golfa R. Waga takich kół może ograniczać możliwości Golfów o pojemnościach silnikowych 1.4 czy 1.6. Nie ma wątpliwości, że przy wyborze opon i felg powinniśmy kierować się zaleceniami ich producenta lub producenta danego samochodu, a on najczęściej radzi najrozsądniej, ale również najmniej atrakcyjnie.

Bardzo niemądre byłoby przekroczenie limitu rozmiaru opon i felg. Należy również pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu kół w naszych samochodach, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na drogach.

Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE