baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jak kupić dobry akumulator do motocykla?

Jak kupić dobry akumulator do motocykla?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 01.10.2018, 14:02

 Po długim garażowaniu motocykla w czasie zimy często zdarza się, że konieczna jest wymiana akumulatora. Nie sprzyjają mu bowiem niskie temperatury oraz stan maksymalnego rozładowania. Oczywiście, także w trakcie sezonu może się okazać, że trzeba kupić nową baterię, aby znów cieszyć się bezproblemową jazdą. Pytanie tylko, jakie akumulatory motocyklowe są tymi sprawdzonymi? Który produkt wybrać do swojego jednośladu? Za sprawą naszego artykułu postaramy się ułatwić Ci wybór najlepszego rozwiązania.

Rodzaje akumulatorów

Chcąc kupić nowy akumulator, z pewnością natkniesz się na kilka różnych typów tego elementu wyposażenia. Pośród nich znajdziesz akumulatory żelowe, AGM, litowo-jonowe czy też kwasowo-ołowiowe.

Akumulatory żelowe to produkty, w których elektrolit połączony jest z żelem krzemionkowym, na skutek czego roztwór ulega zagęszczeniu. Ten typ baterii posiada dużą odporność na wyładowania i przeciążenia. Ponadto jego zaletą, w odróżnieniu od innych akumulatorów, jest możliwość instalacji nawet pod kątem 90 stopni. Produkty te posiadają też fabrycznie zapewnioną szczelność. Akumulatory motocyklowe żelowe polecane są szczególnie do pojazdów, posiadających spore, dodatkowe wyposażenie, takie jak nawigacja czy system ABS (generuje ono dodatkowe zapotrzebowanie na prąd). Akumulatory tego typu są stosunkowo drogie, dlatego mając starszy motor o mniejszej ilości udogodnień, można zdecydować się na tańszy produkt konwencjonalny.
 
Inny typ akumulatorów to AGM. W tych produktach elektrolit łączy się z włóknem szklanym, co zapobiega wyciekom kwasu. AGM są wyrobami o dużej pojemności. Mają też podobną wydajność i trwałość, jak produkty żelowe. Można je montować maksymalnie pod kątem 45 stopni. Również sprawdzą się w nowszych motocyklach z bogatszym wyposażeniem.
 
Wyroby litowo-jonowe są natomiast akumulatorami, które posiadają dużą moc, a jednocześnie bardzo niewiele ważą. Są więc chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na osiąganiu znacznych prędkości. Ich cena jest wysoka, ale dla zawodowych sportowców trudno o lepszy wybór.
Najtańsze i najmniej zaawansowane technologicznie są akumulatory kwasowo-ołowiowe, czyli konwencjonalne. Posiadają one wewnątrz ciekły elektrolit, dlatego muszą być zamontowane pionowo. Dzięki temu nie dojdzie do wycieków. Tego typu produkt można kupić nawet za cenę niższą niż pięćdziesiąt złotych. Akumulatory konwencjonalne wciąż dobrze sprawdzają się do starszych typów motocykli i pojazdów pozbawionych dodatkowego wyposażenia.

Jak wybrać akumulator?

Decyzja o zakupie konkretnego rodzaju akumulatora powinna być uzależniona od paru czynników. Bardzo ważne jest między innymi dopasowanie parametrów urządzenia do zapotrzebowania. Jeżeli wiesz, że Twój pojazd nie zużywa dużej ilości prądu, gdyż posiada tylko podstawowe wyposażenie elektroniczne, to możesz wypróbować akumulatory motocyklowe konwencjonalne. Miej na uwadze jednak, że po długich rozładowaniach ten typ produktu szybko traci wydajność. W okresie zimowym zawsze pamiętaj o tym, by od czasu do czasu naładować akumulator (jest to istotne również w przypadku posiadania innych typów baterii, choć wówczas częstotliwość ładowania może być mniejsza).

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE