baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Kiedy warto zakupić pokrowiec na samochód?

Kiedy warto zakupić pokrowiec na samochód?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 01.10.2018, 14:00

 Na pytanie zawarte w tytule trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Pokrowiec na samochód, to osłona, która pozwoli bezpiecznie przetrwać nie tylko zimę, ale także inne pory roku. Plandeka ochronna może okazać się przydatna zarówno latem, jak i jesienią. Chroni nie tylko przed śniegiem, ale wszelkimi innymi opadami, ale też brudem czy kurzem.

Każda pora roku może cię zaskoczyć
Klimat w naszym kraju ulega co roku zmianom. Niegdyś srogie zimy dziś zelżały. Z kolei jesień wydłużyła się kosztem wiosny. Lato bywa upalne, ale też krótkie. Na wszystkie anomalia pogodowe każdemu użytkownikowi auta jest potrzebny pokrowiec na samochód. Ta materiałowa osłona pozwoli uniknąć skrobania zamarzniętych szyb, drzwi czy zamków. W okresie letnim ochroni przed promieniami ultrafioletowymi. Jesienią zatrzyma liście, brud i kurz. Z pewnością w ten sposób można zaoszczędzić na wizytach w myjni samochodowej.
Każdy przewidujący kierowca myśli o specjalnych akcesoriach znacznie wcześniej. Nie chce być zaskoczonym, kiedy przykładowo zima nadejdzie szybciej niż się jej spodziewano. Warto z tego powodu zaopatrywać się w pokrowiec na samochód już późną jesienią. To najodpowiedniejszy moment, aby pożegnać się z ciągłym użyciem skrobaczki do szyb. Nie każdy może korzystać z garażu, dlatego należy zadbać o odpowiednie półśrodki.
Pokrowiec na samochód to ochrona, która zapobiegnie kolejnym wydatkom
Odśnieżanie auta, usuwanie lodu, to nie tylko upływający czas przed wyjazdem do pracy, ale też ryzyko porysowania tych elementów. Stosowanie odmrażaczy na zamarznięte zamki może spowodować pogorszenie ich kondycji. Próby otwarcia drzwi pokrytych lodem mogą skończyć się wyłamaniem uszczelek. Stąd też pokrowiec na samochód wydaje się najkorzystniejszym rozwiązaniem przed lodem i śniegiem.
Plandeki ochronne są wykonane z różnych materiałów. W zależności od półki cenowej możemy mieć do czynienia z ortalionem po specjalną tkaninę PEVA. Najtańszy pokrowiec na samochód może składać się również z jednej warstwy poliestru, co nie dość jest niewystarczającą ochroną, to może pozostawić trwałe ślady na karoserii. Warto zwrócić uwagę na nieco droższy pokrowiec na samochód, który podszyty jest specjalnym materiałem od spodu, co ma zapobiec przymarzaniu i rysowaniu lakieru.
Dobierz odpowiedni pokrowiec na samochód
Nawet najwyższej jakości pokrowiec na samochód może okazać się bezużyteczny, jeśli nie będzie dopasowany do typu twojego auta. Przy zakupie plandeki musisz zwrócić uwagę na typ nadwozia. W zależności od tego, czy posiadasz kombi, sedan czy hatchback, to oprócz tego określ długość swojego pojazdu. Pokrowiec na samochód według zaleceń specjalistów powinien być dłuższy od 20 do 50 centymetrów w zależności od typu auta.
Zbyt mocno dopasowany pokrowiec na samochód to ryzyko jego rozdarcia. Z kolei zbyt wielki przy silniejszych porywach wiatru może zostać zrzucony lub zamieni się w balon. Kupiony przez ciebie pokrowiec na samochód powinien być wyposażony w gumki ściągające. Dzięki temu będzie odpowiednio trzymał się na karoserii auta. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem jazdy czy też jego zakończeniu będziesz musiał poświęcać trochę czasu na jego zdjęcie lub też założenie. Należy mieć jednak świadomość, że choć to uciążliwe, to stanowi najskuteczniejszą ochronę twojego auta przed złymi warunkami atmosferycznymi.
Informacja prasowa

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE