baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jeśli nie leasing, to co?

Jeśli nie leasing, to co?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Środa, 01.08.2018, 11:05

Leasing to jedna z form finansowania auta. Niestety korzystać z niej mogą jedynie firmy. Nie ma możliwości, by umowę leasingową podpisała osoba prywatna. Na szczęście istnieją także inne możliwości, z których korzystać mogą wszyscy. Jedną z nich jest kredyt samochodowy. Sprawdź, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy tego rodzaju ofertami i wybierz tę odpowiednią dla siebie.

Leasing samochodowy – podstawowa charakterystyka

Leasing jest formą finansowania auta, zgodnie z którą leasingobiorca może korzystać z pojazdu przez okres trwania umowy. Nigdy jednak nie może nim swobodnie dysponować, nie może go na przykład wypożyczać osobom trzecim, nie może go również sprzedać, ponieważ nie jest jego właścicielem.

Z leasingu korzystają najczęściej firmy, które chcą jednocześnie inwestować we flotę aut oraz obniżać koszty z tytułu podatków – ratę leasingową można wrzucać w koszty prowadzenia biznesu.

Czym są kredyty samochodowe

Co dziesiąty właściciel firmy nabył auto, zaciągając kredyt na samochód. Kredyty samochodowe są też popularne wśród osób prywatnych. Zobowiązania tego rodzaju zaliczają się do kredytów celowych. Bank udziela je więc na preferencyjnych warunkach, ale stawia pewne ograniczenie. Przekazane środki muszą w pełni pokryć zakup samochodu, a kredytobiorca zobowiązuje się do przedstawienia odpowiedniej dokumentacji, która taki zakup poświadcza.

Dzięki temu, że pojazd mechaniczny staje się dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualną niewypłacalnością kredytobiorcy, banki proponują oferty „szyte na miarę”. To klient może decydować o okresie trwania umowy kredytowej, dzięki czemu może ustalić wysokość miesięcznej raty w odpowiedniej wysokości.

Zalety obu form finansowania auta

Zaletą zobowiązań, jaką są kredyty samochodowe, jest na pewno to, że kredytobiorca staje się od razu właścicielem pojazdu i może nim swobodnie dysponować, a nawet sprzedać, jeśli zachodzi taka potrzeba. Co więcej, auto może pochodzić z salonu, ale również komisu albo od prywatnego właściciela. Najważniejszym atutem jest fakt, że z oferty kredytu samochodowego mogą korzystać zarówno osoby prywatne, ale też firmy.

Patrząc na zalety ofert leasingowych, należy podkreślić, że atutem takiej formy nabywania auta jest możliwość wrzucania raty leasingowej w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu przedsiębiorca musi odprowadzić obowiązkowe podatki o mniejszej wysokości, więc finalnie jego zysk jest wyższy. Zaletą może być również to, że to leasingodawca jest odpowiedzialny za serwisowanie pojazdu oraz jego naprawę w przypadku usterki.

Wady obu form finansowania auta

Kredyty samochodowe mogą wydawać się nieopłacalne dla osób prowadzących biznes. Rata takiego kredytu tylko w części może być uznana jako koszt prowadzenia firmy.

Leasing jest tylko dla firm i właśnie to jest podstawową wadą takiej oferty. Samochód nie może również pochodzić od prywatnego właściciela. Co więcej, leasingobiorca nie staje się od razu właścicielem auta, ale podpisuje umowę, której istotą jest korzystanie z pojazdu przez okres trwania umowy. Po spłacie ostatniej raty bardzo często ma możliwość wykupu takiego samochodu. Pamiętajmy również, że często raty leasingowe są nieco wyższe niż te przy kredytach samochodowych.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE