Reklama:
W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma musi mieć w swojej dyspozycji flotę reprezentatywnych samochodów. Nie ważne czy jesteśmy średniej wielkości przedsiębiorstwem, czy ogromną międzynarodową korporacją, jest to absolutnie konieczne! Dziś pomożemy Wam w odpowiedzi na kilka nurtujących pytań, np. jakie samochody powinniśmy posiadać w swojej firmie lub skąd je pozyskiwać, aby nie odbiło się to zbyt mocno na naszym koncie bankowym?
Po co nam flota samochodowa?
Jak już wspomnieliśmy, firma zajmująca się każdym typem działalności, potrzebuje sprawnej i gotowej do działania floty samochodowej. Ich liczba i co najważniejsze typ jest głównie zależny od profilu naszej działalności. Jak możemy się domyślić do pracy przedstawicieli handlowych wystarczy ekonomiczny samochód osobowy, natomiast gdy mówimy o firmie spedycyjnej, najodpowiedniejsze będą pojazdy, takie jak ciągniki siodłowe czy vany o dużej pojemności. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy się ograniczać do jednego rodzaju samochodów. Najlepsze floty są zróżnicowane – znajdziemy tam jednakowo duże samochody dostawcze, kilka samochodów reprezentacyjnych dla np. przedstawicieli zarządu, czy nawet ekskluzywne limuzyny dla prezesa.
Co powinno się znaleźć w naszej flocie?
Gdy zastanowimy się nad tym, jaki samochód będzie najlepszy dla naszej działalności, odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Skoncentrowanie się wyłącznie na marce pojazdu może być bardzo zgubne w dłuższym okresie, stąd też warto się zastanowić nad tym, co sprawia, że flota spełnia swoje zadanie. Przede wszystkim, musi mieć odpowiednią przestrzeń bagażową oraz oszczędny napęd, pozwalający na zredukowanie kosztów za paliwo. Co do pierwszej kwestii, wbrew pozorom jest ona połączona z kosztami paliwa! Gdy pojazd będzie zbyt mały, kierowcy będą musieli kilka razy wracać po towar do magazynów, natomiast gdy okaże się zbyt duży, zamiast maksymalnego wykorzystania przestrzeni będziemy wozić powietrze.
Stanowiska menedżera
Osobą kluczową dla efektywnego zarządzania flotą jest menedżer. Musimy na samym początku zrozumieć, że jego zakres obowiązków nie kończy się na zakupie i sprzedaży pojazdów należących do majątku firmy. Do zadań takiej osoby należy także serwis, kontrolowanie przejechanych kilometrów, oględziny samochodów i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, zgłaszanie ewentualnych szkód do naprawy. Menedżera floty możemy zatrudnić we własnym przedsiębiorstwie na stałe lub wykupić osobną usługę od zewnętrznej firmy zajmującej się świadczeniem.
Podsumowanie
Wybór odpowiednich aut dla naszej firmy, połączony z osobą, która zajmie się jej należytym zarządzaniem, jest kluczem do prowadzenia efektywnych działań, mających na celu realizację jak największej ilości zleceń. Dopasowanie wielkości pojazdów oraz ekonomicznych napędów może dać nam świetną przewagę nad konkurentami! Właśnie dlatego już dzisiaj powinniśmy zastanowić się na tym, jak ulepszyć procesy zachodzące w codziennym życiu naszej firmy!
Informacja prasowa
Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.