Reklama:
Przyciemnianie szyb jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu zmiany wyglądu samochodu. Jest to jednak nie tylko zabieg estetyczny, ale też mający wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Przekonaj się, jakie dokładnie korzyści niesie za sobą taka operacja!
Auto z przyciemnianymi szybami zdecydowanie zwraca uwagę na ulicy. To także znacznie lepszy komfort termiczny, jak również ochrona wnętrza przed amatorami cudzej własności.
Uważaj, aby nie przesadzić z przeróbkami! Zbyt ciemne szyby to murowane kłopoty z Policją, która może nawet odebrać dowód rejestracyjny. Na co możesz sobie pozwolić w tym zakresie?
Zobacz, jak przyciemnianie szyb postrzega polski kodeks drogowy. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 31 grudnia 2002 przepuszczalność światła w szybie samochodowej wynosić może maksymalnie 70%. Co to właściwie znaczy? Ten zapis dla wielu osób pozostaje niejasny, a tak naprawdę oznacza on, że w stosunku do idealnej przezroczystości, szyba może być przyciemniona jedynie o 30%.
Mimo tego rozporządzenia w sklepach z akcesoriami do tuningu znaleźć można folie, które zapewniają znacznie większe przyciemnienie szyb. Warto jednak pamiętać, że w razie jakiejkolwiek kontroli policja będzie miała pełne prawo zatrzymać dowód rejestracyjny auta, w którym szyby zostały przyciemnione w sposób niezgodny z kodeksem.
Przyciemnianie szyb – lepsze bezpieczeństwo
Przyciemniane szyby zapewniają także wyższy poziom bezpieczeństwa w razie wypadku. Jak to możliwe? Jeżeli zastosujemy specjalną wzmocnioną folię podczas montażu przyciemniania, zyskamy dodatkowe zabezpieczenie przed rozpryskiwaniem się szkła podczas wypadku. Taka dodatkowa warstwa absorbuje większość odłamków, chroniąc tym samym pasażerów przed ryzykiem pokaleczenia się.
Auto z przyciemnionymi szybami zapewnia też znacznie lepszy komfort termiczny. Wnętrze takiego pojazdu w miejscach, gdzie zamontowana jest folia przyciemniająca, znacznie wolniej się nagrzewa - elementy przyciemniające w dużym stopniu absorbują bowiem ciepło. To idealne rozwiązanie dla osób podróżujących np. z dziećmi czy czworonogami. Wnętrze znacznie wolniej nagrzewa się w trakcie upałów.
Przyciemnianie szyb to także sposób na zwiększenie bezpieczeństwa znajdujących się wewnątrz auta przedmiotów. W większości przypadków wnętrze auta pozostaje praktycznie niewidoczne dla osób z zewnątrz, a co za tym idzie, jego zawartość raczej nie przyciągnie wzroku amatorów cudzej własności!
Czy przyciemnianie to zabieg na stałe?
Auto z szybami przyciemnionymi poza fabryką zdecydowanie zyskuje na wyglądzie, a kiedy ten dodatek nam się znudzi, w każdej chwili można go usunąć. Warto pamiętać, że przyciemnianie szyb polega po prostu na montażu specjalnej folii w ciemnym kolorze, a jej zadaniem jest absorbowanie promieni słonecznych i niedopuszczanie ich do wnętrza auta. Jej usunięcie jest bajecznie proste — wystarczy zerwać ją z powierzchni szyby. Oczywiście taka folia zazwyczaj nie nadaje się już do ponownego użytku, dlatego, aby ponownie przyciemnić szyby, trzeba założyć nową folię.
Informacja prasowa.
Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.