baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Najważniejsze wskazówki dotyczące właściwej konserwacji samochodu

Najważniejsze wskazówki dotyczące właściwej konserwacji samochodu

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 05.03.2018, 15:44

Większość problemów z samochodem można łatwo i względnie tanio rozwiązać, jeśli zostaną wykryte tak szybko, jak to możliwe. Oznacza to regularne serwisowanie samochodu i wykonywanie wszelkich innych czynności konserwacyjnych oraz rutynowych działań kontrolnych. Niestety, ponad połowa kierowców mówi, że jeżdżą tak długo, jak mogą między jedną a drugą naprawą, aby zaoszczędzić pieniądze. Jednak przy wielu rozwiązaniach w branży motoryzacyjnej zapobieganie jest najlepszym lekarstwem, a regularna konserwacja to najlepszy sposób na unikanie katastrof finansowych.

 Porady dotyczące konserwacji samochodu

Mechanik może zrobić tylko tyle, ile jest w stanie naprawić w swoim warsztacie. Właściwa konserwacja samochodu rozpoczyna się w domowym garażu. Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby upewnić się, że nasz samochód działa dobrze:

- regularnie sprawdzajmy ciśnienie powietrza w oponach i w razie potrzeby uzupełniajmy je; pozwala to również sprawdzić głębokość zużycia bieżnika;

- regularnie sprawdzajmy wszystkie płyny i podłogę w miejscu, w którym parkujemy auto w poszukiwaniu wycieków; ostatnią rzeczą, której potrzebujemy, jest awaria wspomagania kierownicy;

- sprawdzajmy regularnie światła; zapasowe żarówki można często znaleźć w sklepie samochodowym, a uszkodzone światła nie zatrzymają pracy naszego samochodu; jest to kwestia bezpieczeństwa i może skutkować mandatem ze strony policji.

Co zrobić, gdy musimy wymienić część?

Dużym problemem, z którym mierzymy się przy wymianie, jest ogromna marża na częściach zamiennych. Nawet wymiana światła tylnego może kosztować nawet kilka razy więcej, jeśli posiadamy samochód z napędem na 4 koła lub luksusowy model. Taniej jest kupić część zamienną ze sklepu samochodowego, takiego jak Magmar Car.

Jeśli nasz samochód nie jest objęty gwarancją, oznacza to pewną swobodę w zakresie serwisowania i części. Jest kilka rzeczy, które możemy zrobić z samochodem po okresie gwarancji:

- użyjmy nieoryginalnych części lub polujmy online na zagraniczne części, które mogą być znacznie tańsze;

- wykonajmy własne podstawowe czynności konserwacyjne, takie jak wymiana oleju.

W przypadku poważniejszych problemów najlepiej skonsultować się z zaufanym mechanikiem. Części samochodowe mogą być drogie, ale można wydłużyć ich żywotność dzięki regularnej konserwacji.  Wszystko zaczyna się od naszych nawyków. Przyjmowanie metod, które zapewniają wczesne wykrycie problemów, może na dłuższą metę pozwolić nam zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Informacja prasowa.

 

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 1

+ Dodaj nowy komentarz:
 
dodany: 06.03.2018 , 13:48

Bo o samochód trzeba dbać panowie!
~ Adam

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE