baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Naprawy blacharskie bez lakierowania? To możliwe!

Naprawy blacharskie bez lakierowania? To możliwe!

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 27.11.2017, 16:01

Gradobicie, a może wgnieciona karoseria na parkingu? W każdym z tych przypadków kierowcy obawiają się, że czeka ich spory koszt związany z naprawą pojazdu. Nie musimy jednak wcale płacić za naprawy jak za zboże, zawłaszcza wtedy, gdy nie doszło do uszkodzenia powłoki lakierniczej. Wtedy warto znaleźć taki warsztat samochodowy, który wykonuje naprawy blacharskie bez lakierowania. Jak to działa?

Karoseria samochodu jest narażona na różne uszkodzenia w trakcie codziennej eksploatacji pojazdu. Czasami wystarczy tylko kilka minut, aby pojazd nadawał się do naprawy w serwisie. Jednak wtedy, gdy dojdzie do wgniecenia, konieczne jest ponowne lakierowanie. Jeśli nie doszło do odprysku lakieru, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że można skorzystać z metody naprawy bez malowania auta.

Bez lakierowania można usuwać wgniecenia powstałe na skutek:

 • gradobicia
 • spadających kasztanów
 • stłuczek parkingowych
 • śniegu zsuwającego się zimą z dachów
 • szkód transportowych i komunikacyjnych
 • aktów wandalizmu

Naprawy blacharskie tego rodzaju przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnych narzędzi wypychających wgniecenia lub wyciągających je wtedy, gdy nie można wypchnąć go od środka. Taka metoda naprawcza nie powoduje niebezpieczeństwa dla karoserii samochodu, gdy zostanie wykonana profesjonalnie. Sam proces naprawy to zwykle od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od rozległości uszkodzenia.

Po wykonaniu prac karoseria jest jak nowa – nie dochodzi wtedy do zmniejszenia wartości samochodu. Oczywiście, warto również wskazać, że za naprawy tego rodzaju zapłacimy znacznie mniej niż za prace połączone z lakierowaniem czy za części Honda lub innej marki.

Musimy jednak pamiętać o tym, że naprawy blacharskie bez lakierownia nie są dostępne zawsze. Jak już wspomnieliśmy, gdy dojdzie do uszkodzenia warstwy lakieru, wówczas trzeba będzie już przygotować się na lakierowanie, ponieważ w przeciwnym przypadku karoseria będzie bardziej narażona na rdzewienie przez wilgoć i wodę dostającą się do blachy.

Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE