baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jak zmniejszyć ryzyko podczas kupna używanego auta?

Jak zmniejszyć ryzyko podczas kupna używanego auta?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Czwartek, 23.11.2017, 13:07

Chyba każdy z nas słyszał już historie o samochodach z przekręcanymi licznikami. Również do sprzedaży trafiają auta powypadkowe – oczywiście, handlarz nie wspomina wtedy o historii pojazdu, prezentując jego stan jako „igła”. Zdarzają się nawet pojazdy składane z różnych części aut powypadkowych. Jazda takimi autami to spore niebezpieczeństwo, ponieważ w razie wypadków nie zapewniają one pełnej ochrony.

Gdy nie mamy zbyt dużego doświadczenia w motoryzacji, pojawia się niemały problem. Jak wybrać takie auto, które będzie w dobrym stanie technicznym i będzie mogło posłużyć nam przez kolejne lata?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że ważne jest to, od kogo kupujemy samochód. Dzisiaj najczęściej poszukiwania zaczynamy od przejrzenia internetu. W sieci działa wiele serwisów z ogłoszeniami, na których możemy znaleźć auta z całej Polski. Wystawiają je zarówno osoby prywatne, jak i handlarze. Trudno jednak ocenić stan auta po zdjęciach i opisie. Trzeba zobaczyć pojazd na własne oczy i przetestować. Już na tym etapie możemy narazić się na niebezpieczeństwo – nigdy nie wpłacajmy żadnych zaliczek przez internet przed zobaczeniem auta!

Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w branży motoryzacyjnej, warto poprosić kogoś, kto zna się na tym lepiej, o pomoc. Gdy nie znamy nikogo takiego, możemy też skorzystać z usług firm oferujących rzeczoznawstwo lub zapytać sprzedającego, czy auto może sprawdzić mechanik w warsztacie.

Warto też wspomnieć, że auto używane możemy kupić od dealera. To sprawdzony wybór dla wymagających – samochody w salonach są dokładnie sprawdzone i otrzymujemy na nie gwarancję. Jeśli interesuje cię taki, to np.: autokomis Warszawa ma do dyspozycji wiele ofert. Możemy sprawdzić je już teraz na stronach dealerów.

Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE