baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Co różni oleje przemysłowe od zwykłych olejów?

Co różni oleje przemysłowe od zwykłych olejów?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 30.10.2017, 11:22

Przekładnie, łożyska, układy obiegowe i inne elementy maszyn czy samochodów wymagają, by wspierać ich działanie za pomocą olejów. W przypadku urządzeń wykorzystywanych w przemyśle, dobór odpowiedniego typu oleju ma szczególne znaczenie. To dzięki niemu maszyna zachowuje sprawność przez lata i działa prawidłowo nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Jakie są różnice pomiędzy zwykłymi olejami a olejami przemysłowymi?

Oleje do zadań specjalnych

Oleje przemysłowe są wykorzystywane w przemyśle, w którym maszyny narażone są nierzadko na wyjątkowo trudne warunki pracy. Zdarza się, że sprzęt musi pracować w ujemnych temperaturach bądź przez całą dobę bez przerwy, dlatego zastosowany w nim płyn eksploatacyjny musi być najwyższej jakości. Jedną z firm, której oleje są polecane do użytku przemysłowego, jest danoil.pl.

Płyny eksploatacyjne do maszyn przemysłowych powinna cechować niska pienistość, wysoki wskaźnik lepkości oraz skuteczna ochrona przeciw korozji. Dodatkowo oleje powinny zachowywać swoje właściwości przez długi czas, nawet w przypadku wzrostu temperatury do skrajnie wysokich wartości. Olej powinien również dobrze chronić przed zanieczyszczeniami i wodą.

Jak wybrać olej przemysłowy?

Aby mieć pewność, że wybiera się odpowiedni olej przemysłowy, powinno się zdecydować na wyrób ropopochodny posiadający certyfikaty jakości. Dzięki certyfikatom zyskuje się pewność, że olej jest nie tylko skuteczny, ale jednocześnie bezpieczny dla środowiska i spełniający wszystkie normy ekologiczne. Certyfikat gwarantuje również, że płyn uchroni elementy maszyny przed uszkodzeniem na skutek nadmiernego tarcia z powodu intensywnej eksploatacji. Zwykłe oleje nigdy nie zapewnią takich właściwości.

Dodatkowo powinno się przyjrzeć dokładnemu przeznaczeniu wybranego płynu eksploatacyjnego do maszyn. Oleje przemysłowe posiadają znacznie lepsze parametry niż oleje do zwykłego użytku, jednak istotne jest uwzględnianie szczególnych czynników, na jakie narażony będzie dany płyn. Przykładowo, w ofercie producentów olejów przemysłowych znajdują się ciecze, które są odporne na naciski i zapobiegają wytwarzaniu mgły olejowej. Ponadto zmniejszają zużycie części maszyn oraz wykazują właściwości chroniące przed rdzą. Innym rodzajem są specjalistyczne oleje do pił. Ich skład gwarantuje, że płyn zachowa ciekły stan skupienia w ujemnych temperaturach. Co więcej, substancje zawarte w oleju do piły rozpuszczają żywicę, co sprawia, że urządzenie dłużej zachowuje sprawność.

Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE