baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Lokalizator GPS - niezbędnik nie tylko w podróży!

Lokalizator GPS - niezbędnik nie tylko w podróży!

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Czwartek, 20.07.2017, 11:34

Możliwość namierzania położenia kojarzy się przede wszystkim z firmami transportowymi i wyznaczaniem tras przejazdu. Duża flota wymaga bowiem sprawowania kontroli i sprawdzania, czy pracownicy nie używają aut służbowych do prywatnych celów. Warto jednak wiedzieć, że lokalizatory GPS mogą być niezwykle pomocne nie tylko w biznesie spedycyjnym. Jak można wykorzystać te urządzenia w innych gałęziach gospodarki, a także w życiu prywatnym? Właśnie to dla Was sprawdziliśmy i oto nasze podsumowanie.

Lokalizator GPS w podróży

Zacznijmy od podstawowego wykorzystania lokalizatorów GPS, czyli wyznaczania tras przejazdu. W wielu przypadkach nawigacja uwzględnia również godzinę wyjazdu. Możemy wówczas sprawdzić, czy na wybranym przez nas kursie nie tworzą się korki. Będziemy mogli również zweryfikować, jakiej jakości są drogi, po których będziemy się poruszać.

Warto jednak zauważyć, że nie zawsze wskazania nawigacji są wiarygodne. Dlatego bardzo przydatne może być sprawdzanie położenia w trakcie jazdy. Urządzenie dedykowane, jak na przykład system lokalizacji GPS AlfaTRACK S-210 z lokalizatorem GL-200 95 dni działania kosztuje około 1 800 złotych.

Ten sprzęt pozwala nie tylko na zapisanie pokonywanej trasy. Po przejeździe możemy sprawdzić, jaki jest nasz styl kierowania pojazdem. Zapisywane są bowiem wszystkie zmiany, w tym gwałtowne przyspieszenia i hamowania. Gdy naniesiemy to na mapę, to wtedy zobaczymy, czy samochód był prowadzony odpowiedzialnie, jakie były prędkości wejścia w zakręt i tak dalej.

Takie rozwiązanie może pomóc również w kontrolowaniu na przykład przedstawicieli handlowych. Jeśli mamy wątpliwości, co do rzetelności ich pracy, to system lokalizacji AlfaTRACK pozwala na śledzenie położenia pojazdu w czasie rzeczywistym. Sprawdzimy zatem, czy jest realizowany harmonogram odwiedzin klientów.

System ten może pomóc również, gdy zajmujemy się szkoleniem lub doszkalaniem kierowców albo opracowywaniem optymalnych tras przejazdowych.

Pomoc osobom starszym

Co ciekawe, lokalizator GPS, może być bardzo pomocny w opiece nad seniorami. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej osób cierpi na zaburzenia demencyjne - tracą oni na przykład orientację w terenie, zapominają, gdzie mieszkają. A miejsc w zakładach opieki ciągle brakuje, dodatkowo pobyt tam jest dość drogi i nie każdą rodzinę stać na to rozwiązanie.

Lokalizator pracowników i osób starszych GT-301 pozwala na szybkie określenie, gdzie dana osoba się znajduje. Aparat ma tutaj funkcję telefonu komórkowego: posiada książkę adresową; można za jego pomocą odbierać i wysyłać wiadomości SMS. Możemy porozmawiać i zapytać się, czy na pewno wszystko jest w porządku.

A czy otrzymamy sygnały, że dzieje się coś niepokojącego? Tak, bo lokalizator GPS ma wbudowany akcelerometr. W razie wykrycia upadku lub znacznego przyspieszenia urządzenie to wygeneruje wiadomość alarmującą do wybranej osoby lub służb ratunkowych. Ten sprzęt ma również wbudowany przycisk SOS, więc sam senior może wezwać szybko pomoc, na przykład gdy poczuje się słabo.

Inaczej niż w przypadku telefonów komórkowych, nie ma tutaj zbyt wielu funkcji. Wszystko w tym celu, żeby i osoby starsze nie miały problemu z obsługą lokalizatora. Ze względu na trwałą, wodoodporną obudowę, cały czas będziemy mogli kontrolować sytuację i tym samym zapewnić seniorowi bezpieczeństwo.

Kiedy jeszcze przyda się lokalizator GPS?

Coraz częściej na różnego rodzaju wyprawy nie zabieramy ze sobą telefonu komórkowego. Na taki czas odcinamy się od wirtualnego świata i cieszymy kontaktem z przyrodą. Jak jednak sprawdzić, czy nasi podróżujący bliscy są na pewno bezpieczni? Ponownie możemy sięgnąć po lokalizator GPS - alfatronik.com.pl to sklep detektywistyczny, w którym na pewno znajdziemy odpowiedni model.

Urządzenia namierzającego możemy użyć również wtedy, gdy niepokoimy się o swoje dzieci. Dyskretnie sprawdzimy, gdzie znajduje się nasze potomstwo oraz czy okolica jest bezpieczna. W ten sposób możemy też zweryfikować, czy partner jest nam wierny.

Na powyższych przykładach widać, że lokalizator GPS w obecnych czasach ma bardzo szerokie zastosowanie. Z pewnością warto rozważyć zakup takiego urządzenia!

Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE