baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Kupno lamp do przyczep samochodowych

Kupno lamp do przyczep samochodowych

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Wtorek, 11.07.2017, 17:49

Nie ma wątpliwości, że przyczepa powoduje dodatkowe zagrożenie na drodze. Wydłuża ona samochód, często jest również słabo widoczna dla innych uczestników ruchu. Musi być więc wyposażona w odpowiednie lampy do przyczep samochodowych, ażeby jazda była bezpieczna.

Jak wybrać przyczepę?

Przed zakupem lamp do przyczep samochodowych trzeba najpierw szczególną uwagę zwrócić na wybór samej przyczepy. Rzecz w tym, że jeśli to tylko możliwe dobrze jest wybrać jak najmniejszą przyczepę, która jest wąska i stosunkowo niska. Jednakże, nie zawsze jest to oczywiście możliwe.

Nie bez znaczenia jest z pewnością także kolor przyczepy. Chodzi o to, że ciemna przyczepa jest zawsze bardzo słabo widoczna po zmroku, podobnie zresztą jak samochody w takich kolorach. Dlatego też, jadąc z czarną przyczepą łatwiej o wypadek niż w przypadku, gdy przyczepa jest biała. Od jasnych kolorów odbija się każde światło, dlatego też, biała przyczepa jest przynajmniej trochę widoczna po zmroku nawet wtedy, kiedy nie posiada żadnych lamp do przyczep samochodowych.

Jakie lampy do przyczep samochodowych są wymagane?

Jak się okazuje, polskie prawo reguluje kwestię lamp do przyczep samochodowych. Określa dokładnie, jakie lampy trzeba posiadać, aby móc jeździć po drodze z przyczepą. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nieco inne są wytyczne dla mniejszych, a inne dla większych przyczep. Jest to dosyć racjonalne, gdyż im większa przyczepa, tym większe zagrożenie na drodze i konieczność lepszego jej oznakowania.

Jeśli chodzi o niewielkie przyczepy, których szerokość nie przekracza 1,6 m zgodnie z prawem trzeba na nich zainstalować światła pozycyjne. Zamontowane powinny one zostać z tyłu. Ponadto, z tyłu przyczepy potrzebne są również czerwone odblaski w kształcie trójkątów. Jeśli chodzi o przednią część niewielkiej przyczepy potrzebne są tylko białe odblaski. W większych przyczepach oprócz wymienionych lamp do przyczep samochodowych potrzebne są przednie oraz tylne światłą obrysowe.

Jak kupować lampy?

Dostępność lamp do przyczep samochodowych jest dziś bardzo duża. Warto jednak kupować je w taki sposób, aby otrzymać wysokiej jakości lampy w relatywnie niskiej cenie. Dlatego też warto kupować gotowe zestawy, w których zawarte są wszystkie niezbędne lampy do przyczep samochodowych.

Druga kwestia to wybór pomiędzy zakupami w internecie a w tradycyjnych sklepach. Na korzyść internetu zdecydowanie przemawia niewielka ilość czasu, jaką trzeba poświęcić na nabycie potrzebnych lamp do przyczep samochodowych.

Artykuł powstał we współpracy z Unitrailer.PL

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE