baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Ukraińskie prawo jazdy również dla Polaków

Ukraińskie prawo jazdy również dla Polaków

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Piątek, 07.07.2017, 14:23

Polacy często narzekają, że zdanie egzaminu na prawo jazdy w jednym z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego jest dla nich zbyt trudne. Rekordziści przystępują do egzaminów nawet kilkanaście razy i zawsze kończą je z negatywnym rezultatem. Nic dziwnego, że wielu kursantów zainteresowało się możliwością zdania egzaminu na prawo jazdy za wschodnią granicą.

Jak wygląda kurs prawa jazdy na Ukrainie?

Kurs prawa jazdy na Ukrainie trwa zwykle od kilku tygodni do 2-3 miesięcy. W tym czasie kursant musi stawiać się na obowiązkowym szkoleniu teoretycznym oraz na wszystkich jazdach z instruktorem. Niemożliwe jest ukończenie kursu w Polsce i stawienie się za wschodnią granicą jedynie na sam egzamin. Egzamin zdaje się w obecności policjanta, który ocenia umiejętności praktyczne przyszłego kierowcy i decyduje, czy może on bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych bez stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Na kurs prawa jazdy na Ukrainie mogą zapisać się cudzoziemcy, którzy posiadają pozwolenie na pobyt tymczasowy lub stały. Brak takiego pozwolenia dyskwalifikuje cudzoziemca jako osobę, która może przystąpić do ukraińskiego egzaminu na prawo jazdy – bez względu, jaką kategorię chce zdobyć kursant. Jeżeli chce się szybko otrzymać zezwolenie na tymczasowy lub stały pobyt u wschodnich sąsiadów w celu zdobycia prawa jazdy, warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej lub firmy, zajmującej się kompletowaniem wszelkich potrzebnych dokumentów i pomagającej w przejściu przez wszystkie formalności. Dzięki pomocy wykwalifikowanych osób można szybko zapisać się na kurs, zdać egzamin wewnętrzny w szkole nauki jazdy, a następnie przystąpić do właściwego egzaminu. Po otrzymaniu dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów silnikowych na Ukrainie, możliwe jest wymienienie go w Polsce na dokument krajowy bez przechodzenia ponownego kursu i zdawania egzaminu w kraju.

Uwaga na oszustów!

Ukraińskie prawo jazdy jest kuszące dla osób, które mają trudności w zdaniu egzaminu w Polsce, jednak wbrew niektórym opiniom, aby je otrzymać, należy stawić się na ukraińskim egzaminie osobiście. Niemożliwe jest otrzymanie legalnego prawa jazdy bez wcześniejszego odbycia kursu i zdania egzaminu, stąd wszelkie oferty otrzymania ukraińskiego dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów w 2 lub 3 dni z góry należy traktować jak oszustwo. Są to oferty od wyłudzaczy, którzy wystawiają fałszywe dokumenty – wymiana takiego prawa jazdy w Polsce okazuje się niemożliwa, a sam dokument jest bezwartościowy.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE