baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Czwartek, 29.06.2017, 15:30

Jako, że każdy z nas chciałby korzystnie sprzedać auto, należy o nie odpowiednio zadbać. Nie jest żadną tajemnicą, że lśniący lakier i wysprzątane wnętrze podnoszą atrakcyjność i wartość samochodu, czyli zwiększają szansę sprzedaży. Jak zatem odpicować auto, aby wyglądało młodziej i lepiej niż w rzeczywistości? Podpowiadamy, jak przygotować auto do sprzedaży.

Przygotowanie auta do sprzedaży, czyli jak można zainkasować więcej?

O tym, że pierwsze wrażenie odgrywa ogromną rolę, wiemy nie od dziś. Liczy się to nie tylko podczas poznawania nowych osób, ale także podczas kupowania samochodu. W związku z tym należy zadbać przede wszystkim o wygląd zewnętrzny sprzedawanego auta. Na pierwszy plan wysuwa się usunięcie punktów korozji na karoserii za pomocą drobnego papieru ściernego. Kolejnym krokiem będzie pokrycie oczyszczonych punktów cienką warstwą lakieru renowacyjnego, a po jego wyschnięciu wypolerowanie ich pastą polerską przy pomocy miękkiej ścierki. Pamiętajmy o tym, że znacznie lepiej będzie prezentować się nawet widoczna zaprawka niż nieestetyczna korozja. Podobnie należy postąpić z zarysowaniami na aucie, a mianowicie wypełnić je kredką koloryzującą do lakieru. W celu przywrócenia lakierowi połysku i lepszego wyglądu, warto zastosować wosk carnauba, po czym wypolerować pojazd miękką szmatką. Z kolei czarne zderzaki i listwy można ożywić, smarując je płynem koloryzującym do plastiku.

Czas na szybką renowację wnętrza samochodu

Gdy zajmiemy się już zewnętrznym wyglądem auta, czas na wnętrze. Przygotowanie samochodu do sprzedaży warto rozpocząć w tym przypadku od porządnego odkurzenia go, nie zapominając o wysprzątaniu bagażnika. Warto zainwestować w piankę do czyszczenia tapicerki w celu pozbycia się zabrudzeń i plam. Jeśli mamy skórzane obicie, to można oczyścić je za pomocą ścierki zamoczonej w delikatnym roztworze szarego mydła, a po wyschnięciu zastosować preparat do czyszczenia i konserwacji skóry. Dzięki temu fotele odzyskają utracony połysk. Kolejną pozycją na liście zadań do wykonania jest przywrócenie szybom przejrzystości i pozbycie się nalotów. Kokpit również wymaga pielęgnacji, do czego można zastosować preparat w sprayu, który nie tylko poprawi jego wygląd, ale także odświeży zapach we wnętrzu auta.

"Jeśli chcemy podnieść atrakcyjność samochodu w oczach potencjalnego nabywcy, to zaleca się wymianę zużytych czy też zniszczonych elementów typu urwane lusterko, wytarta gałka zmiany biegów czy wyszczerbiona kratka nawiewu. Nie ma potrzeby kupowania nowych, gdyż wystarczy nabyć używane, ale w dobrym stanie" mówi Pan Jacek, właściciel skupu aut Filar w Gdańsku.

Nie zapomnij o sercu

Przygotowując samochód do sprzedaży, nie można pominąć tego, co znajduje się pod maską. Warto sięgnąć po preparaty do mycia silnika i komory silnikowej, nie należy samodzielnie myć silnik myjką ciśnieniową. Plastikowe elementy można z kolei spryskać tym samym sprayem, co miało miejsce w przypadku odświeżania kokpitu. Zaleca się także uzupełnić płyny eksploatacyjne.

Artykuł partnera.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 1

+ Dodaj nowy komentarz:
 
dodany: 06.07.2017 , 22:43

Ciekawy artykuł. Ciekawe ile więcej mozna wyciągnąć za odpicowane auto..
~ Majka

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE