Reklama:
Są częścią napędu pasowego i muszą być dostosowane do użytych pasów. Koła pasowe to element często spotykany w maszynach produkcyjnych. Warto więc poznać najważniejsze informacje z nimi związane.
Dlaczego właśnie przekładnie pasowe?
Maszyny produkcyjne to urządzenia, dzięki którym zakłady produkcyjne mogą wytwarzać szybko i dokładnie. Ponieważ od nich zależy wydajność i zysk zakładu, ważne jest, aby zawsze były sprawne. Nie mogą też generować dużego hałasu, a to z uwagi na pracowników przebywających na terenie hali produkcyjnej.
Zastosowanie przekładni pasowych jest uzasadnione zarówno ekonomicznie, jak i z uwagi na wymogi BHP odnoszące się do ograniczeń poziomu hałasu emitowanego przez maszyny. Dodatkowo przekładnie pasowe, w skład których wchodzą koła pasowe, łagodzą tłumienia drgań i świetnie zabezpieczają przed ewentualnymi przeciążeniami inne elementy zespołów napędowych.
Koło pasowe w przekładni pasowej
W skład przekładni pasowej wchodzi koło pasowe. W zależności od konstrukcji, koło pasowe współpracuje z innymi elementami m.in. z: pasami zębatymi, klinowymi oraz płaskimi. W każdym przypadku – jako element większej całości – koło pasowe przekazuje moc napędową.
Warto pamiętać, że koła pasowe nie zawsze muszą funkcjonować w takiej przekładni – nie ma przeciwwskazań, aby zostały osadzone bezpośrednio na częściach maszyn. W takiej sytuacji konieczne jest jednak zastosowanie specjalnych rozwiązań.
Awaria? To wcale nie kłopot
Koła pasowe, pasy klinowe czy nawet całe przekładnie pasowe to elementy zużywające się podczas pracy maszyny. Dlatego tak ważne jest systematyczne sprawdzanie ich stanu. Ważne jest, aby zużyte elementy bezwzględnie wymieniać. W przeciwnym razie szkody mogą być znaczne – w skrajnych przypadkach koszty naprawy maszyny mogą przekroczyć jej wartość.
Przekładnie pasowe, podobnie jak koła pasowe, to elementy, które nie są drogie. To również wpływa na ich popularność. Jeżeli zakład produkcyjny zatrudnia specjalistów znających się na budowie maszyn, to wystarczy zadbać o zapas elementów wymiennych. Wówczas w trakcie krótkiego przestoju możliwa jest wymiana zużytych części.
Gdzie kupić koła pasowe?
Poza pasami klinowymi czy zębatymi, w magazynie zakładu produkcyjnego powinny znaleźć się koła pasowe. Gdzie je zakupić? Najlepiej od sprawdzonej firmy, która ma doświadczenie w dystrybucji takich wyborów. Jedną z takich jest Wilhelm Herm. Müller Polska. Firma ta ma spore doświadczenie na rynku i wielu zadowolonych klientów. Może dołączysz do nich?
Informacja prasowa.
Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.