baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jak i gdzie kupić samochód poleasingowy? Poradnik dla początkujących

Jak i gdzie kupić samochód poleasingowy? Poradnik dla początkujących

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Wtorek, 04.04.2017, 14:19

Kupno samochodu poleasingowego to sposób na wejście w posiadanie stosunkowo nowego auta, w dobrym stanie technicznym, w atrakcyjnej cenie, nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków decyduje się na taką opcję. Analizujemy techniczną stroną zakupu samochodów poleasingowych – gdzie szukać interesujących nas aut i w jaki sposób sfinalizować transakcję?

Gdzie szukać ofert?

Najlepszym źródłem ofert dotyczących samochodów poleasingowych są serwisy największych leasingodawców – liczące się na rynku podmioty publikują nowe oferty w swoich witrynach. Jeśli będziemy je uważnie śledzić, możemy liczyć na to, że interesujące propozycje zobaczymy jako pierwsi. Sprzedaż aut poleasingowych odbywa się na zasadzie aukcji, a więc: kto zaoferuje wyższą cenę, ten staje się posiadaczem auta. Leasingodawcy działający na dużą skalę umieszczają jednak taką liczbę ofert, że sytuacja, w której bardzo dobry samochód da się kupić za cenę bliską wywoławczej, wcale nie należy do rzadkości. Samochodów poleasingowych możemy również poszukać w serwisach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi czy też serwisach aukcyjnych nie specjalizujących się stricte w motoryzacji

Na co należy zwracać uwagę kupując samochód poleasingowy?

Najważniejsza zasada brzmi: kupując samochód poleasingowy należy kontaktować się bezpośrednio z firmą leasingową. Tylko wówczas możemy mieć pewność, że stan prawny i techniczny auta jest zgodny z informacjami zawartymi w ogłoszeniu. Zła opinia handlarzy-pośredników działających w Polsce jest niestety zasłużona – cofanie liczników czy sprzedawanie aut po szkodzie jako bezwypadkowych, a nawet maskowanie awarii, jest na porządku dziennym. Firmy leasingowe na takie działania nie mogą sobie pozwolić, bo muszą dbać o swoją markę – każda sytuacja, która rzucałaby na nie podejrzenie o nieuczciwość w stosunku do klienta, zaowocowałaby utratą konkurencyjności. Wielu ekspertów radzi też, aby w miarę możliwości sprawdzać historię auta oraz kto nim wcześniej jeździł – zakłada się, że najmocniej wyeksploatowany jest zazwyczaj samochód poleasingowy użytkowany przez handlowca, najmniej zaś przez kierownika wysokiego szczebla. Niezależnie od tego, czy uda nam się zdobyć informację na temat poprzedniego użytkownika, firma leasingowa zawsze rzetelnie poinformuje nas o przebiegu i stanie technicznym samochodu.

Zakup samochodu poleasingowego krok po kroku

Pierwszym krokiem do zakupu samochodu poleasingowego jest rejestracja w serwisie aukcyjnym. Co do zasady lepiej wybierać serwisy samych leasingodawców niż ogólnodostępne. Tych ostatnich jednak nie warto zupełnie ignorować, bo dzięki nim mamy dostęp również do aut małych firm, które własnych serwisów aukcyjnych nie posiadają. Po rejestracji możemy przystąpić do przeglądania ofert, Jeśli któraś nas zainteresuje, możemy przyjechać i obejrzeć pojazd, zanim jeszcze przystąpimy do licytacji. . Dalsze kroki, po wygraniu aukcji, zależą już od konkretnego serwisu i konkretnej firmy, warto jednak zaznaczyć, ze większość z nich oferuje własne finansowanie. Poszczególne procedury mogą różnić się między sobą, jednak ostatecznie wszystko kończy się przekazaniem odpowiedniej kwoty na rzecz sprzedawcy i sporządzeniem umowy kupna – sprzedaży. Gdy już zostaniemy właścicielem samochodu, pamiętajmy o przerejestrowaniu go i załatwieniu formalności z ubezpieczycielem.

 Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE