baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jak otrzymać odszkodowania po wypadku?

Jak otrzymać odszkodowania po wypadku?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 13.03.2017, 16:52

Odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym przysługuje każdej osobie, która w wyniku wypadku doznała uszczerbku na zdrowiu fizycznym lub psychicznym. Odszkodowanie obejmuje zwrot kosztów leczenia, dochodów utraconych ze względu na wypadek, zwrot kosztów dojazdów czy zniszczenia mienia.

Wypadek w odróżnieniu od kolizji to sytuacja, w której ktoś został ranny lub zginął. Jako wypadek komunikacyjny można uznać wszystkie sytuacje związane z ruchem drogowym również te: przy wsiadaniu bądź wysiadaniu z pojazdu mechanicznego, podczas załadowania i rozładowania pojazdu, podczas zatrzymania lub postoju, lub w czasie wjeżdżania czy wyjeżdżania z garażu. Do wypadków komunikacyjnych dochodzi codziennie, watro więc mieć świadomość należnych z ich tytułu świadczeń.

Co zrobić, aby otrzymać odszkodowanie po wypadku?

Informacje, które są niezbędne do uzyskania odszkodowania po wypadku to: dane personalne sprawcy wypadku (imię, nazwisko, pesel), numer polisy OC oraz numer rejestracyjny i marka jego pojazdu. W przypadku poważnych wypadku zawsze należy wezwać służby porządkowe policje i pogotowie a w niektórych przypadkach nawet straż pożarną. Sporządzona przez funkcjonariuszy policji, notatka służbowa jest dokumentem niezbędnym do uzyskania odszkodowania. Nawet w tak stresującej sytuacji nie należy zapominać o swoim zdrowiu i nie lekceważyć żadnych objawów oraz sumiennie współpracować z lekarzem, jeżeli na miejscu wypadku pojawi się karetka pogotowia. Oświadczenie lekarskie również może być przydatnym dokumentem w procesie uzyskiwania odszkodowania. Po zebraniu całej dokumentacji ostatnim krokiem jest zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela. Więcej informacji o odszkodowaniach na http://castellum.com.pl/nasze-uslugi/odszkodowania-za-wypadek.

Odmowa wypłaty odszkodowania po wypadku przez ubezpieczyciela

Najczęstszą przyczyną wypłaty zaniżonego odszkodowania po wypadku przez ubezpieczyciela lub odmowy wypłaty jest źle sporządzona dokumentacja. Jeżeli nie przedstawimy ubezpieczycielowi dowodów wyrządzonej nam szkody lub dokumentacja będzie niekompletna ubezpieczyciel z pewnością uzna nasze roszczenia za niestosowne i źle uargumentowane. Gdy brak nam czasu lub rozeznania, by przygotować odpowiednie zgłoszenie do ubezpieczyciela, warto skorzystać z usług kancelarii zajmujących się dochodzeniem odszkodowań po wypadku. Skorzystanie z takich usług przynosi wiele korzyści. Pozwala oszczędzić czas i zredukować stres związany z uzyskiwaniem należnych nam świadczeń. Oddając naszą sprawę w ręce profesjonalistów mamy gwarancje, iż sporządzona dokumentacja będzie kompletna i zasadna w oczach ubezpieczyciela, dzięki czemu mamy pewność, iż przyznane nam odszkodowanie po wypadku pokryje wszystkie wyrządzane szkody.

Informacja prasowa

 

 

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE