baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jak kupić samochód, nie mając własnych środków?

Jak kupić samochód, nie mając własnych środków?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Wtorek, 28.02.2017, 11:07

Jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz samochodu do prowadzenia swojej działalności, dobrze jeśli posiadasz odpowiednie środki, którymi możesz auto sfinansować. Nie zawsze jednak jest to tak proste, a zakładając firmę niekoniecznie posiadamy na tyle dużo środków własnych, aby sfinansować zakup pojazdu. Nic straconego, istnieją inne sposoby, aby zakup auta się powiódł.

Samochód nie należy do najtańszych zakupów, szczególnie dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą. Z pomocą przychodzą jednak odpowiednie produkty, którymi przedsiębiorca może się posłużyć, są to: kredyt celowy (samochodowy) oraz leasing. Oba produkty mają swoje wady i zalety, ale przede wszystkim żaden z nich nie wymaga od Ciebie większych środków własnych, kredyt w ogóle ich nie wymaga. Jakie są wady i zalety kredytu oraz leasingu?

Leasing

Leasing jest inaczej przekazaniem praw do użytkowania konkretnej rzeczy przez leasingodawcę na leasingobiorcę, w zamian za co jest on zobowiązany do płacenia tzw. rat leasingowych. Leasing można podzielić na finansowy oraz operacyjny. W leasingu operacyjnym czas użytkowania przedmiotu jest krótszy niż okres jego zużycia oraz nie zawiera on klauzuli o wykupie, za to w leasingu finansowym okres zużycia trwa tyle co okres użytkowania oraz posiada on klauzulę o wykupie dobra.

Zalety

Główną zaletą leasingu jest fakt, że otrzymamy go dużo łatwiej niż kredyt i bez większych formalności. Leasingodawcy bardzo często finansują również młode firmy, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Raty leasingowe są stałe i niezmienne, a zaangażowane środki własne nie są duże. Całość raty leasingowej stanowi możliwość obniżenia podstawy opodatkowania oraz można zmniejszyć płacony podatek VAT. Dodatkowo istnieje możliwość nie ponoszenia żadnych kosztów napraw, nie będąc formalnym właścicielem pojazdu nie trzeba płacić za jego zużywanie się.

Wady

Jedną z większych wad leasingu jest fakt, że będąc leasingobiorcą nie jest się właścicielem pojazdu, a bez klauzuli o wykupie można w ogóle się nim nie stać. Minimalna kwota leasingu to często ok. 50 tysięcy złotych, a okres leasingu to maksymalnie 5 lat, należy też pamiętać, że leasingodawcy niechętnie podchodzą do pojazdów używanych, musza być one nowe i kupowane w oparciu o fakturę VAT. Leasingobiorca nie ma też możliwości wymiany pojazdu, ani jego odsprzedaży.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to inaczej kredyt celowy. Kredy taki ma zazwyczaj lepsze warunki od np. kredytu gotówkowego, a banki udzielają finansowania nawet na 100% wartości pojazdu. Oprocentowanie kredytu zależy od wielu czynników, nawet od rodzaju kupowanego pojazdu czy jego wieku.

Zalety

Największą zaletą kredytu jest fakt, że po spłacie kredytu, kredytobiorca staje się właścicielem pojazdu, a kredyt może zostać zaciągnięty na dowolną kwotę. Istnieje również większa swoboda w kwestii spłaty kredytu, można wybrać dłuższy okres kredytowania i niższe raty lub krótszy z wyższymi ratami. Spłacając kredyt, kredytobiorca ma też możliwość sprzedaży pojazdu, raty oczywiście musza być nadal uiszczane. Maksymalny okres spłaty kredytu wynosi 10 lat.

Wady

Wadą kredytu jest przede wszystkim większa ilość formalności oraz określona długość prowadzenia działalności gospodarczej. Zabezpieczenia kredytu są niekorzystne, a od podstawy opodatkowania kredytobiorca może odliczyć jedynie odsetki.

W ogólnym rozliczeniu to kredyt będzie jednak tańszy, leasing posiada za to więcej ulg podatkowych. Niezależnie od tego, którą formę finansowania wybierzesz, nie będziesz musiał posiadać dużych nakładów własnych, a spłacanie w ratach nie będzie tak wielkim obciążeniem dla Twojego budżetu jak kupienie pojazdu ze środków własnych.

Informacja prasowa

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE