baza firmogłoszenianewsyforummultimedia
3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Wymieniasz części w aucie? - Zawsze wybieraj te nowe

Wymieniasz części w aucie? - Zawsze wybieraj te nowe

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 19.12.2016, 14:55

Zużycie części eksploatacyjnych to podstawowy aspekt jazdy autem. Każdy samochód może ulec w końcu awarii i wymusić na kierowcy konieczność wymiany. Nie bez powodu więc części samochodowe to bardzo popularny na rynku towar. Kupić możemy części nowe lub używane. Które najlepiej?

Zacznijmy od tego, że polscy kierowcy to tacy, dla których niska cena to dosyć istotna kwestia. Niestety, ale dotyczy to m.in. naprawy i wymiany poszczególnych części samochodowych, bo kierowcy często decydują się na zastosowanie części używanych, co nie dość, że mija się z celem, to może przysporzyć wielu kłopotów.

Polskie prawo a części używane

Kierowco, zanim dokonasz zakupu używanego zamiennika, miej na uwadze, że w niektórych przypadkach zabrania tego kodeks prawny ruchu drogowego. Za ponowne użycie poszczególnych części samochodowych grozi mandat, a nawet tymczasowe zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Dotyczy to m.in. części do aut, od których zależy bezpieczeństwo podczas jazdy – klocki hamulcowe, amortyzatory i inne.

Nowe części = gwarancja i bezpieczeństwo

Zawsze, kiedy zajdzie potrzeba wymiany części samochodowych powinniśmy korzystać z fabrycznie nowych części zamiennych, na które producent udzieli nam gwarancji. Nowy, dobrej marki zamiennik zapewni ponadto bezpieczeństwo i długi okres bezproblemowej eksploatacji samochodu.

Prawda jest taka, że używane części to jedynie pozorne oszczędności. Niestety, ale z reguły montaż używki kończy się przymusem kolejnej wymiany danego podzespołu i to w stosunkowo niedługim odstępie czasu. W przypadku nowych części do aut takiego problemu kierowca nie uświadczy – podpowiada menadżer ds. sprzedaży w motoryzacyjnym sklepie internetowym NoweCzesci.pl.

Najtaniej w Internecie!

Jeżeli planujemy kupić nowe części samochodowe, najlepiej będzie skorzystać z oferty motoryzacyjnych sklepów internetowych. To zdecydowanie najtańsza i najszybsza opcja zakupów. Ponadto sklepy w sieci to także kilka, a niekiedy nawet kilkanaście razy większy wybór części, a więc i prawdopodobieństwo, że znajdziemy nawet te trudno spotykane części do aut.

Na koniec słuszna uwaga. Jeżeli nasz samochód czeka naprawa, to pamiętajmy, by prócz nowego stanu zamienników, zwracać uwagę także na markę. Im bardziej zaufany producent, tym bowiem większa trwałość i funkcjonalność danego podzespołu. Do najlepszych firm z branży zalicza się m.in. Bosch, Valeo, LuK, Sachs i Topran.

Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE