baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Wypadek na drodze? Sprawdź, jak się zachować w razie wystąpienia szkody

Wypadek na drodze? Sprawdź, jak się zachować w razie wystąpienia szkody

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Czwartek, 23.06.2016, 13:52

Wypadki i kolizje drogowe to niestety przykra, acz prawdziwa codzienność. Jeśli jesteś właścicielem pojazdu ważne jest abyś wiedział, w jaki sposób zachować się w przypadku wystąpienia szkody.<br>
Gruntowna wiedza pomoże uniknąć Ci podstawowych błędów, które mogą stać się przyczyną mało przyjemnych, długofalowych konsekwencji.

Kolizja drogowa – co zrobić najpierw?

Jeśli w wyniku kolizji są osoby ranne, należy jak najszybciej udzielić im pomocy. Konieczne będzie również zaalarmowanie pogotowania ratunkowego. Pamiętaj, że nieudzielenie pomocy osobom poszkodowanym grozi odpowiedzialnością karną.

Jeśli na skutek wypadku nikt nie ucierpiał, pierwszym krokiem powinno być niezwłoczne usunięcie pojazdów z miejsca zdarzenia. Jeśli usunięcie pojazdu nie będzie możliwe obowiązkiem kierowcy jest odpowiednie oznakowanie terenu. Aby to zrobić należy włączyć światła awaryjne, a w odpowiedniej odległości za pojazdem ustawić trójkąt ostrzegawczy.

Kiedy wezwać policję?

W niektórych okolicznościach istnieje konieczność wezwania policji na miejsce zdarzania.

Obecność policji jest absolutnie niezbędna jeżeli:

* na skutek wystąpienia kolizji są osoby ranne lub zabite,

* uczestnik zdarzenia jest pod wpływem środków odurzających takich jak narkotyki lub alkohol,

* szkoda jest wynikiem kradzieży lub wandalizmu.

Jeśli obie strony uznają, że okoliczności zdarzenia są jasne i nie ma wątpliwości co do winy którejkolwiek ze stron, nie ma konieczności wzywania policji. W takiej sytuacji należy jednak dopełnić niezbędnych formalności, które będą gwarancją wypłatę odszkodowania.

Oświadczenie sprawcy kolizji

Niezbędnym krokiem będzie spisanie oświadczenia sprawy kolizji, które powinno być podpisane przez obie strony uczestniczące w zdarzeniu.

Po zebraniu niezbędnych informacji niezwłocznie zgłoś szkodę swojemu ubezpieczycielowi. W zależności od konkretnego towarzystwa może być to zrobione telefonicznie, mailowo, osobiście lub listownie.

Pamiętaj o tym, aby zgłosić szkodę możliwie jak najszybciej. Przekroczenie wynikającego z zapisów ogólnych warunków ubezpieczenia terminu może skutkować odmową wypłacenia odszkodowania.

Niezbędne dokumenty

W przypadku ubezpieczenia AC konieczne jest dostarczenie ubezpieczycielowi niezbędnych dokumentów:

* dowodu rejestracyjnego auta z aktualnym badaniem technicznym,

* prawa jazdy osoby, która w chwili zdarzenia kierowała pojazdem,

* dokument tożsamości osoby, która zgłasza szkodę,

* numer ubezpieczenia AC,

* wniosek ubezpieczeniowy oraz wypełniony druk zgłoszenia szkody z informacji o zaistniałej sytuacji.

Następnym krokiem będą oględziny pojazdu przez rzeczoznawcę towarzystwa ubezpieczeniowego, wydanie decyzji odnośnie odszkodowania oraz wypłata środków.

Pamiętaj, że zakres AC i wysokość składki mogą znacząco się różnić w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wykupując polisę warto wziąć pod uwagę własne preferencje, oczekiwania i możliwości finansowe. Doskonałym pomysłem na szybką kalkulację kosztów ubezpieczenia może być skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń. Takie rozwiązanie proponuje swoim klientom m.in. towarzystwo ubezpieczeniowe Libery Ubezpieczenia. Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń Liberty precyzyjnie obliczysz wysokość składki zarówno podstawowego, jak również rozszerzonego pakietu AC.

Artykuł sponsorowany.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 1

+ Dodaj nowy komentarz:
 
dodany: 05.07.2016 , 15:29

Najlepiej się udać do specjalistów! Ja mogę polecić kancelarię Aeger: http://aeger.pl/ Są świetni!
~ Madziarara

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE