baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Jaki samochód wypożyczyć do jazy po mieście?

Jaki samochód wypożyczyć do jazy po mieście?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Środa, 15.06.2016, 11:59

Wybierając auto zastępcze, wiele osób poszukuje takiego samego lub bardzo podobnego pojazdu, jak ten który już posiadają. Jednak czasem warto zmienić przyzwyczajenia i otworzyć się na nowe możliwości. Warto zdać się na pracowników wypożyczalni, którzy podpowiedzą nam, który samochód posiada najkorzystniejsze parametry z punktu widzenia poruszania się w przestrzeni miejskiej.

Jakie cechy powinno mieć wypożyczone auto?

W przypadku, gdy auta używamy do dojazdów do pracy, na studia czy do podwożenia dzieci do szkoły, najbardziej opłaca nam się wypożyczyć typowe auto miejskie. Samochód taki powinien być zgrabny i posiadać niewielkie rozmiary. Ilość miejsc parkingowych jest w miastach zwykle ograniczona, a parkingi ciasne, dlatego małe auto sprawdzi się lepiej niż okazałe kombi.

Samochód miejski, oprócz tego, że powinien posiadać niewielkie gabaryty, musi pozwalać na wygodne zajęcie miejsca za kierownicą. Optymalnym wyborem są auta z szerokim zakresem regulacji siedzeń i ustawień kierownicy. Dzięki temu możliwe będzie swobodne usadowienie się w fotelu i przyjęcie ergonomicznej pozycji, co jest szczególnie ważne przy dłuższej jeździe.

Wypożyczając samochód do jazdy po mieście pamiętajmy też o koszcie eksploatacji. W mieście najlepiej sprawdzą się benzyniaki lub auta z napędem hybrydowym. Niewielkie silniki benzynowe zapewniają przyzwoite osiągi, a przy tym są ekonomiczne. Hybryda ma tę zaletę, że nie szkodzi jej częste hamowanie na światłach. Zastosowany w niej system oddawania energii sprawia, że klocki hamulcowe zużywają się wolniej niż w silnikach benzynowych.
Przy częstych podróżach po większych aglomeracjach sprawdzi się również auto na gaz.

Nie zapominaj o bezpieczeństwie!

Niezależnie od parametrów silnika, ilości spalania i jakości wykończenia, nie możemy zapominać o bezpieczeństwie samochodu, który planujemy wypożyczyć. Wszystkie auta do jazdy po mieście muszą mieć komplet poduszek powietrznych. Mile widziane są również pirotechniczne pasy bezpieczeństwa, które w momencie kolizji dociskające ciało pasażera lub kierowcy do fotela, zmniejszając ryzyko urazów. Ważne są również dobre światła do jazdy po zmroku. Pozwolą dostrzec nieoznakowane pojazdy, rowerzystów i zwierzęta w najniebezpieczniejszej „szarej godzinie” lub w czasie złej pogody, kiedy widoczność drastycznie spada.

Miejski samochód powinien być również zwrotny i mieć dużą przyczepność. Warunki w czasie różnych pór roku bywają w mieście ekstremalne. Wiosenne roztopy, rozpuszczony słonecznym żarem asfalt, jesienna gołoledź, zimowe zaspy – z tym wszystkim wypożyczone auto musi umieć sobie poradzić.

Jazda w mieście jest dla samochodu szczególnie wymagająca. Częste zatrzymywanie się na światłach i konieczność ciągłej zmiany biegów nie sprzyja ekonomicznej eksploatacji silnika. Jednak odpowiedni wybór samochodu uchroni nas przed dużymi wydatkami na paliwo i zapewni bezstresową jazdę.

Więcej praktycznych informacji na temat wynajmu samochodów znaleźć można na blogu wypozycz.net/blog.

Informacja prasowa.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE