baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Autocasco dla samochodu powyżej 10 lat – to możliwe?

Autocasco dla samochodu powyżej 10 lat – to możliwe?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Czwartek, 26.03.2015, 19:42

Ubezpieczenie OC w żaden sposób nie zabezpiecza ubezpieczonego pojazdu w razie uszkodzenia, np. w razie aktów wandalizmu czy stłuczki z własnej winy. Dlatego też wielu kierowców decyduje się rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej o polisę AC. Warto jednak wiedzieć, że wykupienie takiego ubezpieczenia nie zawsze jest możliwe.

Ubezpieczenie autocasco jest dobrowolną polisą, która stanowi finansowe zabezpieczenie w razie uszkodzenia auta z własnej winy lub w efekcie niespodziewanych zdarzeń losowych (np. kradzieży, oddziaływania klęsk żywiołowych). O ile jednak takie ubezpieczenia z łatwością są dostępne dla pojazdów stosunkowo nowych, tak poważne bariery czekają na właścicieli pojazdów powyżej 10 lat.

Ubezpieczyciele nie chcą ubezpieczać wiekowych pojazdów

Chociaż firmy ubezpieczeniowe chętnie sprzedają autocasco nowym samochodom, na taki entuzjazm przy sprzedaży nie mogą liczyć auta wiekowe (choćby pojazdy zabytkowe). Wynika to przede wszystkim z ryzyka ubezpieczeniowego. Starsze auta są bardziej narażone na uszkodzenia, a to oznacza częstsze wypłacanie świadczenia w ramach polisy autocasco.

Stąd odmowa ubezpieczenia tego typu pojazdów w niektórych firmach. Co więcej, ubezpieczyciele mają do tego pełne prawo. Autocasco jest polisą nieobowiązkową, dlatego towarzystwa nie są zobligowane do podpisania umowy.

Oczywiście istnieją firmy ubezpieczeniowe, które dają dostęp do AC. Jednak składka jest tak wysoka, że kierowcy sami rezygnują z takiej opcji.

Co zamiast pełnego AC?

Firmy ubezpieczeniowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli starszych pojazdów, oferują autocasco w wersji mini. Jest to polisa AC dość okrojona, która uwzględnia np. szkodę całkowitą lub kradzież. Zaletą takiego ubezpieczenia jest atrakcyjna cena – wysokość to najczęściej połowa wartości standardowego autocasco.

Alternatywą jest również możliwość dokupienia do polisy OC pakietu assistance. Co prawda, w tym przypadku firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania, gdy dojdzie do uszkodzenia auta. Zapewni jednak pomoc drogową, a nawet podstawi samochód zastępczy, jeśli w pojeździe wystąpi usterka.

Bądź na bieżąco z ofertami AC

Warto mieć świadomość, że na rynku ubezpieczeń zachodzą dość dynamiczne zmiany. Dlatego też warto monitorować oferty AC poszczególnych ubezpieczycieli, bo być może kolejne towarzystwa będą w stanie zaproponować autocasco dla pojazdów starszych niż 10 lat.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE