baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Co należy wiedzieć przed skorzystaniem z usług wypożyczalni samochodów?

Co należy wiedzieć przed skorzystaniem z usług wypożyczalni samochodów?

  Kategoria: bieżące  /    Dodano: Czwartek, 01.03.2018, 16:00

Wypożyczalnie samochodów cieszą się niemałym zainteresowaniem nie tylko wśród przedsiębiorców, ale również klientów indywidualnych. Niemały wybór aut, przejrzyste zasady i wygoda to czynniki sprawiające, że chętnie z tego typu usług korzystają turyści oraz biznesmeni przebywający w innych miastach w podróży służbowej. Co warto wiedzieć przed wynajmem pojazdu w ten sposób?

Kiedy warto wynająć samochód?

Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów może być dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które z różnych powodów rezygnują z podróży do miejsca docelowego własnym samochodem. Na takie wyjście często decydują się więc turyści oraz biznesmeni, którzy nad morze docierają samolotem z odległych miast i w ten sposób mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale też uniknąć zmęczenia związanego ze spędzeniem wielu godzin za kierownicą auta. W wyborze konkretnego pojazdu powinien pomóc pracownik wypożyczalni, który na podstawie określonych oczekiwań zaproponuje model w pełni odpowiadający jasno określonym potrzebom.

 

Koszt wynajmu

Każda wypożyczalnia samochodów może w nieco inny sposób obliczać koszty wynajmu. Ostateczna cena zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest z pewnością rodzaj pojazdu oraz czas, na jaki klient chce wynająć samochód. Klasa auta i jego wyposażenie to jednak nie wszystko. Zdarza się, że do całkowitego kosztu trzeba będzie też doliczyć dodatkowe opłaty za dostarczenie samochodu w wybrane przez klienta miejsce, a więc np. na lotnisko bądź dworzec autobusowy; czy jego odbiór z dowolnej lokalizacji. Wynajem aut może też wiązać się z koniecznością wpłacenia kaucji, a jej wysokość bywa zależna od klasy pojazdu oraz doświadczenia kierowcy.

 

Rezerwacja samochodu

Firmy oferujące wynajem samochodów mogą dopuszczać różne formy rezerwacji pojazdów. Niektóre z nich udostępniają samochód po kontakcie telefonicznym, inne na podstawie maili, a jeszcze inne zapewniają swoim klientom możliwość skorzystania z rezerwacji online. Ta ostatnia jest szczególnie popularna wśród osób decydujących się na wynajem m. in. dlatego, że można dokonać wyboru pojazdu ma podstawie nie tylko samego opisu, ale również fotografii samochodu. Należy przy tym pamiętać, że wypożyczalnia aut nawiązuje współpracę tylko z klientami spełniającymi jej wymogi, jak np. odpowiedni wiek albo określona długość posiadania prawa jazdy.

 

Przed podpisaniem umowy

Decydując się na wynajęcie samochodu należy dokładnie przeczytać umowę i zapoznać się z wszystkimi jej podpunktami. W razie gdyby jakikolwiek zapis budził wątpliwości, należy je wyjaśnić. Co powinien zawierać taki dokument? Zależnie od wymogów i ustaleń konkretnej wypożyczalni może w nim znaleźć się informacja o limicie kilometrowym albo jego braku, poziomie benzyny w baku, doświadczeniu kierowcy czy też możliwości prowadzenia pojazdu przez inną osobę niż ta, której dane widnieją w umowie. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy też dowiedzieć się, czy cena najmu obejmuje ubezpieczenie, a także dostarczenie i odbiór samochodu w miejscach wskazanych przez klienta.

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE