baza firmogłoszenianewsyforummultimedia

 Reklama: 

3miastomoto.pl » strona główna » aktualności » Garażowanie auta - dlaczego jest istotne?

Garażowanie auta - dlaczego jest istotne?

  Kategoria: Bieżące  /    Dodano: Poniedziałek, 19.07.2021, 13:48
 

Mimo że warstwa lakiernicza auta jest bardzo trwała, nie jest ona całkowicie niezniszczalna. Istnieje szereg czynników, które doprowadzają do matowienia zewnętrznej warstwy lakieru, a w dłuższej perspektywie, do uszkodzeń lakieru. Ze względu na to, że na kondycję karoserii w głównej mierze ma pogoda oraz działanie czynników chemicznych, auto powinno być nie tylko regularnie odświeżane i myte w odpowiedni sposób, ale przede wszystkim powinno być garażowane. Więcej o tym, dlaczego pozostawianie auta na parkingu pod chmurką jest szkodliwe, przeczytacie poniżej.

Jak słońce niszczy lakier samochodowy?

Promieniowanie ultrafioletowe należy do jednych z najbardziej szkodliwych czynników oddziałujących na karoserię naszego auta. Lakier samochodowy pod wpływem słońca szybko płowieje, a na powierzchni karoserii z czasem mogą pojawiać się przebarwienia. Dodatkowo, problemem jest wysoka temperatura, która pojawia się wraz ze słońcem. Podnoszenie się temperatury powietrza powoduje, że zewnętrzna warstwa lakieru „otwiera się”, a do środka nawiewane są pyłki i inne zanieczyszczenia. Ma to dramatyczny wpływ na jakość warstwy lakierniczej samochodu i z czasem doprowadza do tego, że nasz początkowo czarny i lśniący samochód nabiera matowego, nieładnego i sprawiającego wrażenie bycia zawsze brudnym koloru.

Kolor auta a podatność jego karoserii na uszkodzenia w czasie lata

Zdecydowanie najgorzej z wysokimi temperaturami radzą sobie samochody czarne lub utrzymane w innych ciemnych barwach. Czarny kolor przyciąga promienie słoneczne i magazynuje je w sobie. Efektem jest rozgrzanie temperatury karoserii auta do nawet 80 st. C. Efektem działania tak wysokiej temperatury jest znacznie zwiększona podatność powłoki lakierniczej auta na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Lakier wtedy szybko odbarwia się i uszkadza pod wpływem działania nawet najdrobniejszych czynników. Dlatego, nie ulegajmy złudzeniu, że auto może nie być garażowane w czasie pogodnego lata.

Deszcze, grad i śnieg, czyli jak opady atmosferyczne niszczą karoserię

Kolejnym istotnym czynnikiem zagrażającym naszemu niegarażowanemu autu są opady atmosferyczne. O ile jasne jest, że pozostawienie auta poza garażem na czas opadów gradu może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia warstwy lakieru, ale również do powstawania wgłębień w jego strukturze, to już z powodzeniem zostawiamy samochód na deszczu. Auto, które przez całe lato poddawane było cyklicznemu działaniu opadów atmosferycznych jest w zdecydowanie gorszej kondycji niż to, które przebywało w garażu podziemnym, pod wiatą lub w tradycyjnym garażu.

*specjalistyczne środki wzmacniające karoserię auta: lakiery strukturalne, podkłady i inne kosmetyki do auta znajdziecie w Troton.

Artykuł partnera.

 

 

Komentarze do artykułu

Komentarzy w artykule - 0

+ Dodaj nowy komentarz:
 

Redakcja serwisu 3miastomoto.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie. Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.

Regulamin komentowania artykułów w serwisie 3miastomoto.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie 3miastomoto.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  2. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  3. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  4. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  5. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  6. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy (lub ich części) należy usunąć.


GOOOGLE